Facebook Google+ Twitter

Sąd skazał Turków za faszystowskie pozdrowienia na terenie muzeum KL Auschwitz

Dwoje Turków usłyszało wyrok za wykonywanie faszystowskich gestów pod bramą byłego obozu Auschwitz-Birkenau. To kolejny przypadek znieważenia miejsca pamięci przez tureckich studentów.

 / Fot. By Logaritmo (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsDwoje 22-latków "heilowało" przed bramą z napisem "Arbeit macht Frei" w Oświęcimiu. Ujęła ich służba ochrony muzeum. Mężczyzna i kobieta fotografowali się podczas wykonywania faszystowskiego gestu - informuje Polskie Radio.

Prokuratura postawiła studentom (nomen omen historii) propagowanie ustroju faszystowskiego i znieważenia miejsca pamięci. Turcy przyznali się do winy, wyrazili skruchę i twierdzili, że ich zachowanie było żartem. Sąd skazał oskarżonych na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, przepadek telefonu, którym robili zdjęcia i 100 zł grzywny.

W październiku dwóch innych Turków wykonało gest nazistowskiego pozdrowienia na terenie byłego KL Majdanek w Lublinie. Studenci Politechniki Lubelskiej na widok wycieczki z Izraela wyciągnęli ręce w geście faszystowskiego pozdrowienia i krzyczeli "Heil Hitler".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.