Facebook Google+ Twitter

Sąd w Murmańsku odrzucił skargę Dziemianczuka. Polski aktywista Greenpeace zostaje w areszcie

Murmański sąd odrzucił skargę na areszt złożoną przez polskiego aktywistę Greenpeace. Tomasz Dziemianczuk został zatrzymany wraz z innymi członkami załogi Arctic Sunrise przez rosyjską straż przybrzeżną. Grozi mu do 15 lat łagru.

 / Fot. PAP/EPAWedług sądu Tomasz Dziemianczuk mógłby kontynuować "działalność przestępczą", dlatego zadecydowano o pozostawieniu Polaka w areszcie. Decyzją sądu zostanie tam do 24 listopada - informuje TVN 24.

Polak wychodząc z sali sądowej powiedział, że "tak umiera demokracja w Rosji".

Organizacja Greenpeace sprzeciwia się zarzutowi piractwa, podkreślając, że protest aktywistów na platformie wiertniczej był akcją pokojową, zaś ich statek znajdował się na wodach międzynarodowych.

Nie przyznaje się również do zarzutu stworzenia zagrożenia dla pracowników platformy. Według organizacji, ich statek nie naruszył 500-metrowej strefy bezpieczeństwa wokół Prirazłomnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pseudo ekolodzy z Greenpeace to ludzie wymuszający haracze Rosjanie nie płacą tak jak tu u nas w kraju co po drzewach łazili a jak inwestor zapłacił zaraz ich tam nie było jechali gdzie indziej ostatnio po kominach na elektrowniach spacerują no teraz się przewieźli posiedzą z 15 lat w łagrze to poznaj smak ekologicznego chleba

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci "ekolodzy" wcale nie są tacy święci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz rosyjscy stróże prawa powinni zająć się piratami somalijskimi , którzy są bezwzględni i bezkarni .
Państwa płacą ogromne haracze za uwolnienie statków z załogami .Rosjanie pastwią się nad ekologami a piratów [ potężnie uzbrojonych ] boją się czy dają ciche przyzwolenie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szwajcarowi także, nawet odrzucono kaucję. b jest jakoby obawa ucieczki. Wszyscy posiedzą na pewno jeszcze 2 miesiące, bo tyle trwa areszt śledczy. Póki co Holandia złożyła protest żądając uwolnienia wszystkich działaczy i osób im towarzyszących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.