Facebook Google+ Twitter

Sąd w Nottingham skazał Polaka na dożywocie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-09 22:09

Sąd w Nottingham w Anglii skazał na dożywocie 30-letniego Polaka oskarżonego o gwałt i usiłowanie gwałtu. Cezary Z. w czerwcu ubiegłego roku zgwałcił jedną z mieszkanek miasta Mansfield w środkowej Anglii. W lipcu usiłował zgwałcić kolejną kobietę. Wydając wyrok sędzia stwierdził, że "obowiązkiem sądu jest chronić kobiety przed gwałcicielami".

Lokalna gazeta "Mansfield Chad" podała, że 30-letni Cezary Z. przejechał do Anglii w 2006 roku. W opinii biegłego psychiatry nie jest on psychopatą. Zdaniem sędziego w pełni świadom tego co robi, Cezary Z. czyhał nocą na samotne kobiety wracające do domu z klubów w centrum miasta. Obezwładniał je, wciągał do ciemnego zaułka i gwałcił. Sąd uznał, że w pierwszym przypadku udało mu się zgwałcić 38-letnią ofiarę. Za drugim razem gwałt 19-letniej dziewczyny udaremnił przypadkowy przechodzień.

Cezary Z., który był w Polsce karany, ale nie za przestępstwa na tle seksualnym, twierdził w sądzie, że jest niewinny. Jego obrońca podkreślał, że jest on żonaty, ma dwoje dzieci, a jego żona przeprowadziła się do Anglii, żeby odwiedzać go w więzieniu. Mimo surowego wyroku, po pięciu i pół latach Cezary Z. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.