Facebook Google+ Twitter

Sąd w Nowym Jorku nakazał podanie danych blogera

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-20 16:59

Liskula Cohen, modelka z Nowego Jorku żąda od Google, by ujawnił, kim jest właściciel bloga "Skanks in NYC", na którym padają obraźliwe komentarze na jej temat.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:American_judge.jpg / Fot. Łukasz HaśkieSprawa ta może w końcu położyć kres anonimowym atakom za pośrednictwem internetu. Do tej pory każdy, i to bezkarnie, może swobodnie obrażać kogo chce. Jedyną karą może być usunięcie wpisy z portalu.

Sędzia Joan Madden z sądu okręgowego w Nowym Jorku nakazała ścigać autora obraźliwych ataków w internecie, jakich ofiarą padła Cohen. Wcześniej Cohen wielokrotnie domagała się od Google ujawnienia tożsamości osoby, która ją znieważyła na "Skanks in NYC". Właściciele wyszukiwarki odmówili. Cohen wraz ze swoim adwokatem zwróciła się do sądu.

Cohen jest popularną modelką, której zdjęcia ukazywały się w magazynach poświęconych modzie i odzieży, jak Vogue, Elle itp. Ataki na jej osobę, wg modelki, naraziły na szwank jej karierę. Sędzia Madden uznała, że komentarze i opinie jakie pojawiły się na blogu zniesławiły dobre imię modelki, autor bloga powinien zostać ukarany. Aby tego dokonać, trzeba znać jego tożsamość, a Google ją ukrywa. W odpowiedzi na orzeczenie sądu, Google przedstawiło adres e-mail autora bloga. Okazało się, iż jest to kobieta, którą Cohen poznała na przyjęciu w Nowym Jorku.

To ktoś, z kim nie poszłabym do restauracji czy na przyjęcie - powiedziała Cohen w programie GOOD MORNING AMERICA. Cohen powiedziała także, że w rozmowie telefonicznej wybaczyła kobiecie, mimo że ta jeszcze ją nie przeprosiła.

Adwokat Cohen, Steven Wagner, powiedział, iż orzeczenie sądu da domyślenia internautom, którzy korzystając z internetu anonimowo atakowali innych ludzi, w tym sławne gwiazdy.

Źródło: Times Online, The Guardian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.