Facebook Google+ Twitter

Sąd: Wokół Arki Gdynia działała grupa przestępcza. Jej członkowie usłyszeli wyroki

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-04-03 17:41

Sąd we Wrocławiu odczytał dzisiaj wyroki w aferze korupcyjnej, dla działaczy i osób związanych z Arką Gdynia. Jacek M. były prezes klubu, i Ryszard F. PS. „Fryzjer” zostali uznany za winnych wszystkich stawianych im zarzutów. Ponadto wyroki usłyszeli m.in.: były członek zarządu Arki Gdynia i sekretarka prezesa klubu.

Wymiar sprawiedliwości uznał, że wokół Arki Gdynia istniała zorganizowana grupa przestępcza, a na jej czele stał Jacek M. Sąd, uzasadniając wyrok, powiedział, że: Nie może budzić wątpliwości, że mamy do czynienia z elementem zorganizowania grupy. Jest wewnętrzna struktura, wewnętrzna spoistość, wspólne cele. Choćby pomoc za wszelką cenę Arce Gdynia. Taki cel przyświecał tej grupie i panu Jackowi M. i innym. Nawet Anna C., sekretarka, dzieliła wpływy z biletów na dwie koperty. Mogła nie zdawać sobie sprawy ze struktury organizacyjnej grupy, ale jest winna. Materiał dowodowy został uznany za mocny i jednoznaczny i nie budziło wątpliwości sądu, że członkowie grupy są winni kupowania meczów i że oskarżeni w tej sprawie sędziowie są winni brania łapówek od członków grupy. Materiał dowodowy jest niezwykle bogaty i jednoznaczny.

Jacek M. za kierowanie grupą przestępczą, związaną z Arką Gdynia, został skazany na 3 lata więzienia. Dodatkowo za każdy sprzedany mecz dostał po jednym roku więzienia. Ryszard F. ps. Fryzjer został uznany winnym udziału w grupie przestępczej Arki Gdynia i otrzymał karę 2,5 roku więzienia i dodatkowo, tak jak Jacek M., rok więzienia za każdy sprzedany mecz. Jacek M. i „Fryzjer” za każdy kupiony mecz mają zapłacić po 10 tysięcy grzywny.

Natomiast Marian D , były szef kolegium sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, za udział w gangu Arki Gdynia, został skazany na 2 lata więzienia, a za każdy mecz, w którego ustawianiu pomagał, dostał 1 rok więzienia, 10 tysięcy zł grzywny i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Grzegorz G., były członek zarządu Arki Gdynia, również został oskarżony o ustawianie meczów i udział w zorganizowanej grupie przestępczej i skazany na dwa lata więzienia.
Za każdy ustawiony mecz jeden rok więzienia, 10 tysięcy złotych grzywny i 10 lat zakazu zajmowania stanowisk w sportowych spółkach akcyjnych.

Jakub P., przedstawiciel kibiców we władzach Arki Gdynia, został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej Arki Gdynia. Otrzymał za to na rok i osiem miesięcy więzienia. Za każdy ustawiony mecz dostał 1 rok więzienia, 8 tysięcy złotych grzywny i 10-letni zakaz zasiadania w radzie nadzorczej sportowej spółki akcyjnej.

Sąd odczytał również wyrok dla Anny C., Sekretarki byłego prezesa Arki Gdynia, która została skazana za udział w gangu i pakowanie łapówek do kopert. Kara dla niej to rok więzienia. Za każdą kopertę łapówki sąd wyznaczył jej 8 miesięcy więzienia i 5 tysięcy złotych grzywny.
Wszystkie wzięte za nieuczciwe sędziowanie kwoty będą musiały być zwrócone do skarbu państwa.

JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.