Facebook Google+ Twitter

Sąd wysłucha obrońców Romana Polańskiego w grudniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-03 08:58

Sąd w Los Angeles na początku grudnia wysłucha argumentów obrony Romana Polańskiego, bez względu na to, czy do tego czasu reżyser zostanie przekazany stronie amerykańskiej. Prawnicy Polańskiego będą chcieli przekonać sąd do oddalenia zarzutów w sprawie o gwałt na nieletniej. Adwokaci będą przekonywać, że amerykański wymiar sprawiedliwości działał wtedy nieprawidłowo.

Pod koniec września Roman Polański został zatrzymany w Zurychu przez szwajcarskie władze. Jego ekstradycji domagają się Stany Zjednoczone. Reżyser jest oskarżony o to, że w 1977 roku w Kalifornii zgwałcił 13-letnią dziewczynkę. W czasie procesu filmowiec uciekł ze Stanów Zjednoczonych.

Adwokaci Polańskiego zaskarżyli najpierw samą procedurę aresztowania, a następnie złożyli dwa wnioski o wyjście za kaucją, które szwajcarski sąd kolejno odrzucił. Sędziowie argumentowali, że ze względu na jego przeszłość uciekiniera ryzyko, iż Polański opuści Szwajcarię jest zbyt duże. Teraz Roman Polański złożył kolejny, trzeci wniosek o wyjście za kaucją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.