Facebook Google+ Twitter

Sąd zajmie się sprawą Sawickiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 16:55

Sprawa byłej posłanki PO Beaty Sawickiej będzie rozpoznawana przez sąd okręgowy, nie zostanie zwrócona do prokuratury. Tak zdecydował warszawski Sąd Apelacyjny, który uchylił zaskarżone postanowienie Sądu Okręgowego.

W marcu ęłęóSąd Okręgowy w Warszawie zwrócił do prokuratury akt oskarżenia przeciwko byłej posłance Platformy Obywatelskiej - Beacie Sawickiej, oskarżonej o korupcję. Zdaniem sędziów, prokuratura powinna uzupełnić akta sprawy. Sąd chciał, aby został powołany biegły z zakresu fonoskopii, który sprawdzi, czy załączone przez prokuraturę nagrania są autentyczne i kto uczestniczy w niektórych zabezpieczonych rozmowach. Sąd chciałby też, aby biegły podjął próbę opisania pełnego zapisu rozmów, ponieważ w aktach sprawy znajdują się utrwalone jedynie ich fragmenty.

Rzeczniczka Sądu Apelacyjnegio Barbara Trębska powiedziała IAR, że uznano, iż nie ma potrzeby przekazywania akt sprawy do uzupełnienia prokuraturze. Może je rozpoznać Sąd Okręgowy.

Beata Sawicka jest oskarżona o podżeganie i nakłanianie do korupcji oraz płatnej protekcji, przyjęcie korzyści majątkowej i powoływanie się na wpływy w organach władzy. Została zatrzymana w październiku 2007 roku w sprawie ustawiania przetargu na 2-hektarową działkę na Helu.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: sąd Sawicka


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.