Facebook Google+ Twitter

Sąd zdecydował: Macierewicz ma przeprosić Dukaczewskiego

Decyzją warszawskiego Sądu Okręgowego z 12 lipca br. Antoni Macierewicz ma przeprosić byłego szefa WSI generała Marka Dukaczewskiego za słowa, które poseł Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział we wrześniu 2006 roku.

Sonda

Czy Macierewicz powinien przeprosić Dukaczewskiego?

Antoni Macierewicz / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP, GNU 1.2, wikipedia.plJak informuje PAP, Antoni Macierewicz, były szef Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych ma przeprosić byłego szefa WSI generała Marka Dukaczewskiego za słowa wypowiedziane we wrześniu 2006 roku. Macierewicz zarzucił wówczas Dukaczewskiemu, że ponosi on część odpowiedzialności za nieprawidłowości w WSI.

Czytaj także: Macierewicz: Tusk za pomocą PAP fałszuje dokumenty

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił 12 lipca br. główną część pozwu Marka Dukaczewskiego wobec posła Prawa i Sprawiedliwości. Macierewicz ma przeprosić byłego szefa WSI na łamach Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej. Ponadto ma wpłacić 2 tysiące złotych na cel społeczny i "zaprzestać naruszania dóbr powoda". Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny. Podczas jego ogłaszania Macierewicza na sali sądowej nie było.

30 września 2006 roku, a więc ostatniego dnia istnienia WSI, Antoni Macierewicz powiedział m.in., że przez 15 lat istnienia służby dopuszczały się bezprawnych działań wobec mediów, gosdpodarki i polityki. Według posła PiS za te nieprawidłowości odpowiadał m.in. generał Marek Dukaczewski, szef WSI w latach 2001-2005. Sąd uznał, że żaden z przepisów ustawy nie upoważniał Macierewicza do przekazywania opinii publicznej informacji o działaniu służb, a przekazane informacje to indywidualna ocena.

Czytaj także: "Macierewicz - Ty tchórzu!" Przeczytaj, co sądzi Palikot o Macierewiczu

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

bbb
 • bbb
 • 18.10.2011 00:32

-
Wg Tuska i Rostowskiego mieliśmy wejść w 2011 -ZAPEWNIALI i MYLILI SIĘ -tylko KACZYŃSKI TWIERDZIŁ ,że się MYLĄ,że to jest NIEREALNE ,że to tylko NIESPEŁNIONE OBIECANKI jak WSZYSTKIE POZOSTAŁE-jedynie najlepiej WYCHODZI IM POWIĘKSZANIE DŁUGU wzrosło w ciągu 4 lat DWUKROTNIE-ciekawe co będzie za 8 lat rządów Tuska????

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń
er140448
 • er140448
 • 17.10.2011 20:54

Ja na temat tego Pana napiszę krótko.Jego rozum i łeb jest taki sam jak dwudziesty pierwszy palec u dorosłego mężczyzny.To tyle i tylko tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 14.07.2011 05:00

@ niezadowolony Wczoraj 16:46
To tobie się pomieszało anonimie i wszedłeś na tą stronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niezadowolony
 • niezadowolony
 • 13.07.2011 16:46

Kowalczykowej to się już miesza w głowie od przepychu tych mądrości. Może czas już awansować tą panią na naczelną albo posłać na emeryturę bo tak się składa,że ona z tego serwisu robi c.d. "Gazety Wyborczej" przez co zniechęca od odwiedzania tej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Maciarewicz wyszkolił sie na ksiażce Golicyna. Od tej pory dostrzega wszędzie trzypiętrowe spiski i sam juz nie wie gdzie poczatek, a gdzie ich koniec. Ten facet jest współczesną personifikacją węzła gordyjskiego.
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1517212,1,jak-macierewicz-chcial-edukowac-polskie-sluzby.read

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 13.07.2011 15:13

Eeeee, co tam 2 tysiące grzywny ? Za pana Maciarewicza , jego kłamstwa budżet państwa , MON ZAPŁACIŁ JUŻ prawie milion złotych . Za jego fałszywe oskarżenia tracimy wszyscy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
qwertz
 • qwertz
 • 13.07.2011 14:41

@Juzek:
Zmień szkołę językową, albo pisz w twoim rodzimym jidysz, bo po polsku ci nie wychodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Juzek
 • Juzek
 • 13.07.2011 12:53

Ilu jeszcze esbekom Polskie sądy zasądzą wypłacą odszkodowania w wyniku "nieudolności a raczej bezczynności"polskiej prokuratury.Za postawione im zarzutów,z akt IPN-u i jak oni to nazywają "zniesławienie",a zresztą ta bezczynność także dotyczy pana senatorem Henrykiem Stokłosą.Kto pokrywa ze swoich podatków te wydatki państwa.Wszystko to temu bo była "Nocna Zmiana",a resztę sobie dośpiewajcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@John/re
 • @John/re
 • 13.07.2011 10:47

Kłopot w tym,że zasadzone Macierewiczowi kary,są de facto wypłacane z budżetu Ministerstwa Obrony-czyli z naszej kasy;A suma uzbierała sie niemała,bo ponad trzysta tysięcy złotych zostało już zapłaconych jako zadośc uczynienie poszkodowanym przez kłamstwa tego paranoika.Oczywiście ten wariat w nastepnej kadencji również zasiądzie w sejmie,jako "wielce zasłużony" dla Polski-czyt:PiS-u.Dla elektoratu szaleńców,nie jest ważne,że ten "turkuć podjadek" rozpieprzył najlepszy wywiad na świecie,że podał na tacy obcym agentom sposoby działania służb specjalnych RP oraz nazwiska osób zaangażowanych w obronnośc RP;nie jest ważne,że pozbawił wojsko polskie osłony wywiadowczej w Afganistanie; W końcu-co ich obchodzi,że wywiad i kontrwywiad RP składa sie obecnie z jakichś "smarków" po maturze wziętych z ogłoszeń prasowych.Ważne,żeby pieprzył bez sensu.Im wiecej głupoty,tym lepiej-oczywiście dla nich,bo nie dla RP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
John
 • John
 • 13.07.2011 10:18

Za każdą następną klamliwą wypowiedź Maciarewicza sad powinien zasądzać kwoty milionowe jak recydywiście. Lub skazać go na przymusowe leczenie. To chory człowiek, który nie może żyć bez wybrania sobie wroga. Dzisiaj jego wrogiem jest najbardziej postępowe ugrupowanie polityczne w Polsce i zdecydowana większość Narodu Polskiego, którym według maciarewicza trzeba wymyśleć przewinienie a potem skazać i uwięzić. To chory człowiek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.