Facebook Google+ Twitter

Sąd zmienił decyzję w sprawie Turowskiego

W lutym 2011 roku sąd uznał, że Tomasz Turowski zataił informację o swojej współpracy z SB w oświadczeniu lustracyjnym i nazwał go kłamcą lustracyjnym. Sąd Apelacyjny podważył ten wyrok. Skąd ta zmiana?

Według IPN Turowski był zarejestrowany jako współpracownik SB. Działał między innymi w Watykanie, gdzie miał inwigilować księży i pozyskiwać cenne informacje o kościele katolickim.

O Turowskim zrobiło się głośno, kiedy podano informację, żebrał udział w przygotowaniach wizyty Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. "Tajemnicza rola Turowskiego w tragedii smoleńskiej nabiera zupełnie innego kształtu w świetle jego przeszłości" - mówi Antoni Macierewicz.

Turowski miał zataić swoją agenturalną przeszłość i został uznany przez sąd za kłamcę lustracyjnego. Okazało się, że sąd wycofał się z tej decyzji i zmienił wyrok: "Ten wyrok to III RP w pigułce - mówi Ryszard Czarnecki. Po czym dodał: "Jeżeli ktoś nie wiedział, jakie jest jego prawdziwe oblicze, to ma tu ściągawkę".

Z kolei członek komisji ds. służb specjalnych, Marek Popioła pyta: "Jakie były przyczyny zmiany wyroku, skoro sprawa w pierwszej instancji byłą oczywista. Czy pojawiły się jakieś nowe dokumenty?"

Antoni Macierewicz uważa, że zmiana wyroku w sprawie Turowskiego może stworzyć groźny precedens. Jego zdaniem sądy teraz mogą być zalane podobnymi żądaniami innych agentów komunistycznej bezpieki.

Źródło: "Gazeta Polska", s.4, nr 49

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

V KOLUMNA
  • V KOLUMNA
  • 28.02.2012 15:29

W POLSCE OPRUCZ SEKRETARZY KC I UBECJI...NIKT NIE WIERZY PLATFORMERSOM GDYZ UGRUPOWANIE TO ZLOZONE JEST Z .....PRLOWSKIEJ PRZESTEPCZEJ ELITY...OFICJALNEJ I NIEOFICJALNEJ...!!!...I NIEMA TU NIC PISOWSKIEGO....A RACZEJ OCZYWISTA PRAWDA.....!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 28.02.2012 14:05

Pisowski IPN znowu dał ...ciała ...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.