Facebook Google+ Twitter

Sądeczanie z otwartym umysłem poszukiwani

Już w najbliższą środę (23 marca 2013) każdy, zainteresowany osobistym rozwojem będzie mieć okazję zapoznać się z jedną z prowadzących ku temu ścieżek.

Wieczorem, o godzinie 18:00, w nowosądeckiej „Małej Galerii” odbędzie się bowiem spotkanie z buddyjskim nauczycielem, Karolem Ślęczkiem. Przybliży on zainteresowanym istotę oraz metody praktykowane w szkole Karma Kagyu buddyzmu Diamentowej Drogi.

Buddyjski sposób na szczęścieBuddyzm to nauki o naturze umysłu pochodzące od historycznego Buddy Siakjamuniego, który żył i nauczał ponad dwa i pół tysiąca lat temu w północnych Indiach. Celem praktyki buddyjskiej jest osiągnięcie całkowitego urzeczywistnienia potencjału naszego umysłu i doświadczenie trwałego szczęścia – oświecenia.

Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem. Uspokaja umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Celem medytacji jest uwolnienie umysłu od wszelkich słabości i ograniczeń oraz rozwinięcie w pełni wszystkich jego doskonałych właściwości, szczególnie nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnego współczucia. Regularna praktyka sprawia, że w coraz większym stopniu wszystko, co się wydarza, jest przeżywane jako świeże i interesujące, a działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

Diamentowa Droga w Nowym SączuW buddyzmie istnieje wiele tradycji i szkół. Budda przekazywał różne metody w zależności od charakteru i życiowych celów ludzi, których spotykał. Diamentowa Droga to obszar buddyjskich nauk skierowany do niezależnych, pełnych – czasem ukrytej – wewnętrznej radości i energii, ludzi.
Dotarły one do nas za pośrednictwem duńskiego lamy – Olego Nydahla. Pobierał on nauki w Tybecie, a następnie rozpowszechnił je w Europie. Jego przekaz – pozbawiony wschodniej otoczki kulturowej i rytuałów – jest jasny i klarowny, dopasowany do naszego zachodniego sposobu myślenia. Nowosądecki ośrodek jest jednym z ponad 600 założonych przez niego na Zachodzie (w Polsce jest ich prawie 70).


Zapraszamy: www.nowysacz.buddyzm.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.