Facebook Google+ Twitter

Sadowscy, dziennikarska rodzina ze Szczecina, po 4 latach

Zliczając odsłony rodziny Sadowskich, tj 1287865, dziennikarska rodzina uplasowałoby się na 38 miejscu rankingu „od początku” w24. Klasyfikuje to rodzinę Sadowskich do pierwszej 40-tki, najpoczytniejszych dziennikarzy obywatelskich w24.

W lutym 2012 r Zbigniew Kostka napisał artykuł „Sadowscy dziennikarska rodzina ze Szczecina”: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/sadowscy_dziennikarska_rodzina_ze_szczecina_224898-2--1-d.html
Wyczytałem w tym artykule, że już wtedy rodzina Sadowskich miała imponujące osiągnięcia, pisząc od 2009 r opublikowali 332 artykuły w wiadomościach24.pl, na których zanotowali ponad 727 tys. odsłon (średnio 2190 odsłon/artykuł) i tyle samo, tj. 332 w Moje Miasto Szczecin. Byłem ciekawy, jak to wygląda po 4 latach, czy ich aktywność na polu dziennikarstwa społecznościowego się rozwinęła, czy wręcz przeciwnie.

Zapytałem o to rodzinę Sadowskich, gdy spotkałem ich w komplecie?
- przez te cztery lata opublikowaliśmy 600 artykułów i galerii, w tym 280 w interia360.pl (i interia.pl), 7 w MM Moje Miasto Szczecin i 313 w wiadomościach24.pl. Daje to niezłą średnią 150 artykułów/galerii na rok, 12,5 na miesiąc.

Ile artykułów galerii opublikowaliście razem, kto jest rekordzistą w rodzinie?
- razem opublikowaliśmy 1264 artykuły/galerie i 288 wpisów na bloga, w tym 645 w wiadomościach24.pl, 280 w interia360.pl (i w interia.pl), 339 w MM Moje miasto (i 288 wpisów na bloga) uzyskując niespełna 2,5 miliona odsłon (2456352:1264=1943,3 odsłony na artykuł/galerię). W wiadomościach24.pl, to przy 1287865 odsłonach i 645 artykułach/galeriach - 1287865:645=1996,69 odsłony na artykuł/galerię.
Najwięcej artykułów/galerii opublikował Zdzisław 674, Elżbieta 306, Andrzej 285.

Wiem z artykułu Zbigniewa Kostki, że wasze artykuły były i są przedrukowywane na wielu innych portalach i stronach internetowych. Czy wasze artykuły odniosły jakiś spektakularny sukces, zdobyliście jakieś nagrody, mieliście propozycje współpracy z redakcjami profesjonalnymi?
- spektakularnego sukcesu nasze artykuły nie odniosły, chyba że 29 artykułów, które osiągnęły powyżej 10 tys. odsłon, lub 78 artykułów, które uzyskały powyżej 5 tys. odsłon jest miarą sukcesu. 5 razy byliśmy w MM Moje Miasto dziennikarzami miesiąca, a w wiadomościach24.pl, Zdzisław uzyskał tytuł redaktora, a Ela i Andrzej dziennikarza. Było też kilka propozycji współpracy z dziennikami regionalnymi a nawet propozycja wywiadu w telewizji regionalnej. Nagrody, to zdobyliśmy raczej za opowiadania kryminalne, opublikowane w interia360.pl. Oczywisty jest także wpływ regionalnej działalności dziennikarskiej Zdzisława, na odznaczenie go Gryfem Zachodniopomorskim.

Jak na takie imponujące wyniki, w dziennikarstwie społecznościowym, to rzeczywiście niewiele?
- niestety z końcem 2012 r typowe dziennikarstwo społecznościowe upadło, wraz z ze zmianą największego społecznościowego serwisu informacyjnego wiadomości24.pl na portal blogerski. A na początku tego roku, zamknięty też został, chyba drugi co do wielkości serwis społecznościowy interia360.pl. MM Moje Miasto, stało się redakcją profesjonalną. Wpisów na Facebooku i Twitterze, nie można nazwać dziennikarstwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

31 miejsce naszej rodziny w rankingu odsłon "od początku" to duży sukces, no ale jak w bieżącym roku i bieżącym miesiącu jesteśmy na 5 miejscu (wspólnie), to o czymś świadczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, dopiero teraz zobaczyłam. Dziękuję za słowa uznania. Ja z przyjemnością zaglądam do Twoich materiałów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, bardzo dziękuję za miłe słowa. Dodam, że z wielką radością i zaciekawieniem czytam/oglądam Pani materiały. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Futurystyczna troska Starszych Panów o ...

"Co pan, proszę pana, po drugie jabłuszko
Pan zaczyna się wspinać na szczyt?
Co pan, proszę pana, czy pana serduszko
Nie zaczyna napinać się zbyt?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja , jeśli mogę pogratulować, to całym sercem i uzasadni-em i z pełną odpowiedzialnością dowodową, pod każdym względem i warunkiem, zasłużonym bez cienia wątpliwości,
g r a t u l u j ę dwojgu dziennikarzy, mianowicie :
Ewie Krzysiak i Krzysztofowi Krzak.
Kolejność wg. damy pierwsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, mnie już nic nie zdziwi w dzisiejszym świecie... Dzisiaj już normą jest wchodząca młoda, około dwudziestoletnia osoba do gabinetu lekarskiego i podaje swoje nazwisko w formie: "Pani Ola Wiśniewska". W tym kontekście również nie dziwi mnie i to, że Pan pisząc o swojej twórczości twierdzi, że jest to "ciekawy materiał dla historyków".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodzina Sadowskich to bardziej temat badań dla psychologów niż dla historyków (jeśli kiedykolwiek, jakikolwiek historyk podejmie ten temat, to pewnie będzie się nazywał Sadowski). A to czy ktoś jest w jakiejś dziedzinie zasłużony, to chyba powinni inni oceniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki artykuł, podsumowanie dziennikarskiej działalności rodziny, zasłużonej dla dziennikarstwa społecznościowego, to doskonały materiał dla historyków, którzy będą kiedyś badać zjawisko wybuchłego na niespełna dekadę, dziennikarstwa społecznościowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po lekturze powyższego artykułu mam bardzo mieszane uczucia… Nie rozumiem intencji jego powstania.

„Dla Eli pisanie dla 200 odsłon w wiadomościach24.pl jest stratą cennego czasu.” Pani Elżbieto, mamy w takim razie odmienne spojrzenie na stratę czasu…

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki publiczny samogwałt rodziny Sadowskich. Po prostu niektórzy to lubią...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.