Facebook Google+ Twitter

Sądy 24-godzinne zmorą pseudokibiców

Sądów 24-godzinnych zdążyli posmakować już pijani kierowcy i sprawcy przestępstw. Teraz przyszła kolej na pseudokibiców.

Stadionowe burdy, przepychanki czy też zdewastowane stadiony mają (bo już dawno powinny) odejść w zapomnienie. Szybkie rozprawianie się z chuliganami daje szansę na ukrócenie wybryków pseudokibiców. A to za sprawą sądów 24-godzinnych.

Już są pierwsze efekty ich działania.Tylko w ostatni weekend przedstawione zostały zarzuty i kary kilku kibicom. Pierwszy z nich został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres jednego roku i ukarany grzywną w wysokości 600 złotych. To werdykt, jaki usłyszał kibic w Krakowie. Wykroczenie miało miejsce podczas meczu piłki nożnej Wisła Kraków-Lech Poznań. – Zatrzymanemu postawiono dwa zarzuty - znieważenie funkcjonariusza policji i stawienie czynnego oporu – powiedział dla jednego z portali rzecznik sądu okręgowego w Krakowie, Andrzej Almert.

Drugą osobą, zatrzymaną podczas sportowych zawodów był kibic żużla. Podczas odbywającego się meczu ZKŻ Zielona Góra-Polonia Bydgoszcz 23-letni fan „czarnego sportu” wtargnął na płytę stadionu, zdjął spodnie i pokazywał nieprzyzwoite gesty do grupy kibiców z Bydgoszczy.

Dzięki monitoringowi na obiekcie ZKŻ-u, wyłapano dwie inne osoby które rzucały na tor w kierunku Andreasa Jonssona (15 bieg) szkła, butelki i kawałki krzesełek. Za ten wybryk zapłacili po 500 zł mandatu. Po przegranym meczu przez miejscowych (43:46) pseudokibice wtargnęli na płytę stadionu i uczynili to samo jednak już w kierunku bydgoskich kibiców. Jeden z nich został trafiony w głowę kamieniem i odwieziony ambulansem do miejscowego szpitala. Nie były to jedyne osoby, które dopuściły się tego incydentu, dlatego po skrupulatnym przejrzeniu kaset wideo przez policję, dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Efekty sądów 24-godzinnych już są widoczne, teraz należy konsekwentnie iść w tym kierunku, by zmienił się wizerunek polskich kibiców.

Dzięki wprowadzeniu monitoringu na stadiony łatwiej będzie wychwycić osoby, które bezczelnie nazywają się kibicami i swoimi zachowaniem burzą widowisko, na które przychodzi po 10 - 12 tys. osób, jak to było w Krakowie czy też Zielonej Górze.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*był kibic żużla* - nie orientuje się ale czy to aby jest poprawnie?
A co do tematu - wprowadzenie sądów 24-godzinnych jak widać było znakomitym posunięciem. W końcu chuligani zacznają trafiać tam gdzie ich miejsce. Być może wyroki nie są najwyższe. Ale są! A o to przecież chodziło;] Oby tak dalej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.