Facebook Google+ Twitter

Sądy pozostaną niezwisłe

Premier po pokonaniu wszelkich przeciwności przy wprowadzaniu ACTA wziął się za reformę emerytalną. Choć nie ma to tak naprawę żadnego związku z reformą, to jednak efekty planowanych działań odczują niemal wszyscy. A wielu będzie ją odczuwać nawet do samej śmierci.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykBy rozpocząć reformę należało udowodnić, że na jej drodze stoją OFE. To te instytucje, niezależne od ZUS i polityków psuły nasz wspaniały system emerytalny.

To, gromadzone przez OFE zaskórniaki Polaków na czarna godzinę, zubażały kraj i wpędzały go w długi. To zgromadzone tam fundusze kpiły z mizerii polskiej demografii gotowanej od lat przez wybitnych ideologów polskiej sceny politycznej. Naszemu wybitnemu przywódcy udało się w końcu spowodować, by społeczeństwo z całą wyrazistością dostrzegło szalbierstwa i szkodnictwo OFE. Ogromne szkodnictwo jakie wnosiły w ustabilizowany i ucywilizowany system finansowy Europy.

Dziś znów społeczeństwo z wdzięcznością patrzy na dzielne poczynania przywódcy. Nie udało się uratować ZUS przez likwidację OFE. To nic. Na cóż wyobraźnia naszego niestrudzonego reformatora.

- Zaufaliście mi - krzyknął. Ma nowy wspaniały pomysł na nowy wspaniały świat i nowy wspaniały ZUS. - Nie będę już grabił waszych pieniędzy. Wierzcie mi. Zagrabię tylko trochę waszego czasu. Ale cóż on jest wart, jak nie ma pracy? Zgodzicie się ze mną, prawda. A przecież, mimo to, jakie wniesie dobro nam wszystkim. I dalej tłumaczył zasłuchanym w zadziwieniu i nadziei rodakom: - I choć nie dam wam pracy to pozwolę, a nawet, każę Wam pracować jeszcze dłużej. To jest mój wyśmienity, autorski pomysł na Waszą biedę. Cała Europa na to czeka. Znów będziecie Chrystusem narodów. Chyba każdy rozumie doniosłość chwili.

Oczywiście, tych co pracę mają, nie warto obarczać dodatkowymi latami, bo to nie wpłynie pozytywnie na wspólne dobro. Poza tym godziło by to w ich niezawisłość. Dlatego niektóre zawody pozostaną bardziej niezawisłe a niektóre będą zupełnie wisieć.

Wszyscy dobrze to zrozumieli. Każdy przecież ma na oku choć jednego zbyt szczęśliwego rodaka. I każdy ma nadzieję.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Fakt, "niezwisłe"... jak wiele innych jeszcze rzeczy w Polsce. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każde OFE można popsuć, jak się chce, albo poprawić jak się nie ...
Mowa o systemie (OFE)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie Panie Robercie. - Nie jestem zachwycony działalnością ZUS. Nie cieszy mnie fakt, że osoba po 30 latach pracy za 2500 mies. dostanie 900 zł emerytury... Ale nie oznacza to, że nie mam mieć obiektywnego spojrzenia na OFE, które w Polsce zostały powołane żeby zarządzające nimi firmy mogły robić kokosy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ech, świecie... ale artykuł super, gratuluję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, sarkazm sam się narzuca, zwłaszcza, że premier Tusk niegdyś , jako przywódca partii opozycyjnej, sam był przeciwny reformie emerytalnej projektowanej przez min. Hausnera, co dziś przypomniała jedna stacja TV. Ale jednak trzeba koniecznie tę reformę przeprowadzić, bowiem później będzie jeszcze gorzej i trudniej. OFE było dobrze pomyślane, tylko za dużo podmiotów do tego się zabrało, dlatego nie potrafiły one zgromadzić wystarczającego kapitału. No i usytuowanie OFE nie było najlepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Im większa nadzieja, tym boleśniejszy zawód."(polskie)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, bo o niezawisłości uczymy się już chyba tylko w szkołach. A i wnioski na temat dobrostanu jaki mamy z ZUS nie dziwią w Pana ustach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadziwiające, jak zmienia się spojrzenie na starszych pracowników. Nie tak dawno obowiązywało hasło: "staruchy wynocha na emeryturę - zwolnić miejsca młodym!"
Upłynęło niewiele lat i rząd lansuje hasło: "staruchy do roboty, żeby odciążyć młodych!"
W obu przypadkach kluczem do dobrobytu są... staruchy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo trafna pierwsza część artykułu. Cieszę się, że coraz więcej ludzi widzi iż OFE było opłacalne wyłącznie dla firm się nim zajmujących. Natomiast druga część artykułu nie wiem czemu ma zupełnie nie pasujący do pierwszej charakter... No i w tytule jest chyba jakaś literówka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.