Facebook Google+ Twitter

Sadzimy drzewa na 650-lecie Kochłowic

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-28 19:57

Młodzi kochłowiczanie chcą uświetnić urodziny swej dzielnicy i z tej okazji już w sobotę rozdadzą młode drzewka. Dzięki temu nawet następne pokolenia będą mogły cieszyć się efektami Jubileuszu.

Plakat promujący akcję / Fot. P. NoparlikRudzkie Towarzystwo Przyjaciół Drzew oraz Stowarzyszenie Genius Loci organizują 1 maja 2010 r. akcję rozdawania i sadzenia drzew. Każdy, kto czuje się związany z Kochłowicami i chce choć trochę zazielenić nasze miasto, może zgłosić się po sadzonki na Plac przed Sanktuarium MB z Lourdes w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach (tzw. Rynek).

W godzinach od 10 - 13 do rozdania będzie ponad 350 sadzonek sosen zwyczajnych, dębów czerwonych, wiązów szypułkowych, jarzębów pospolitych, lip drobnolistnych i kasztanowców zwyczajnych. Każdy chętny otrzyma je nieodpłatnie! Wiosna zagościła już w Rudzie Śląskiej na dobre, jest to najlepszy moment na zadbanie o zieleń w naszej okolicy. Drzewka można posadzić w ogródkach przydomowych, ogródkach działkowych, kilka z nich znajdzie swoje miejsce przy szkołach i przedszkolach. A wszystko to dla uczczenia Jubileuszu 650-lecia Kochłowic.

Ponadto o godzinie 13.00 nastąpi uroczyste posadzenie drzew[/b]. Kilka dębów otrzyma także imiona zasłużonych kochłowiczan m.in. biskupa Wilhelma Pluty, Jana Wyplera, ks. Ludwika Tunkla, ks. Alojzego Koziełka. Dla wielu mieszkańców Kochłowic będzie to niepowtarzalna okazja do poznania sylwetek tych wielkich ludzi, dzięki temu pamięć o nich przetrwa kolejne lata.

Edyta Gliwicka
www.mmsilesia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cieszy że są jeszcze ludzie którym chce się chcieć. Sadzenie drzew to moja misja. Ostatnio posadziłem dęba
poświęconego pamięci ofiar lotniczej katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo cenna incjatywa
Brawo Katowice

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.