Facebook Google+ Twitter

Sadzonki choinek dla warszawiaków

Ratusz wraz z leśnikami z Lasów Państwowych rozdają sadzonki choinek. Liczba świerków srebrzystych, bo takie są rozdawane, jest ograniczona. Jest ich tylko dwa tysiące.

Sadzonki gotowe do wydawania. / Fot. Artur MierzejewskiRatusz przygotował niespodziankę dla warszawiaków i 19 grudnia od godziny 12 po dwóch stronach Wisły rozdaje sadzonki świerków.

Sadzonkę można zdobyć w dwóch miejscach: Sinfonia Varsovia, dawny Instytut Weterynarii (Grochowska 272) i dziedziniec Ratusza (pl. Bankowy 3/5).

To ważna informacja dla tych, którzy chcieliby wykorzystać te drzewka jako choinki. Są to sadzonki, które mierzą około metra wysokości, a ich korzenie w większości przypadków są zawinięte w foliowe worki.

Większość osób mylnie zrozumiała inicjatywę Ratusza i sądzili, że te choinki są dorodnymi świerkami, które można wykorzystać do ozdobienia pokoju.

9 stycznia w sobotę można sadzonki oddać. Zbiórka odbywać się będzie przy miejskim ratuszu i zaczyna sięKolejka przed Warszawskim Ratuszem, po sadzonki choinek. / Fot. Artur Mierzejewski o godzinie 10 a kończy o 16. Przyniesione sadzonki zostaną posadzone w Oczyszczalni Ścieków Południe (Wilanów).

O godzinie 9.20 przed bramą ratusza zaczęła ostawiać się kolejka, głównie były to osoby starsze, które jak mi mówiły, nie maja pieniędzy na kupno choinek.

Jeżeli ktoś jeszcze nie ma choinki i nie wie gdzie ją , informuję. że na pl. Politechniki, rozstawione są stoiska z choinkami. Najtańszą można kupić już za 40 zł (zwykły świerk), za około 60 zł świerk złocisty. Do tego handlarze w sprzedaży maja podstawki do choinek za 30 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A po co kto ma zwracać wystarczy że drzewo zasadzi w swojej okolicy i będzie super

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawie napisany artykuł. Konkretnie i na temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra i pożyteczna akcja. Popieram tylko przypominam ze tu jest Polska i kochani Polacy potrafią to wykorzystać w różny sposób. Mam nadzieję ze jakoś będzie prowadzony spis tego komu te choinki się wydaje. W innym wypadku o zwrocie raczej nie można mówić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.