Facebook Google+ Twitter

Sadzonki za odpady czyli myślenicki eko-piknik

Czy naprawdę chcesz, by kolorowe śmieci zdobiły nasze trawniki? Zbierz je wszystkie, przyjdź w ostatnią sobotę września na myślenicki rynek miedzy 9 a 14 i wymień na sadzonki ozdobnych wrzosów lub zestawy cebulek kwiatowych.

 / Fot. k. UchaczDo rozdania będzie ok. 1000 roślinek i ok. 600 zestawów cebulek. Aby je odebrać należy zebrać i oddać podczas pikniku posegregowane odpady. Może to być 0,5 kg nakrętek, 3 kg zgniecionych butelek PET lub 10 kg makulatury. W tym roku można również przekazać zużyte AGD. Sadzonkę będzie można otrzymać w zamian za jedną sztukę sprzętu o wadze powyżej 10 kg - tj.
lodówki, pralki, telewizory lub za minimum cztery sztuki małego AGD (np. suszarki, żelazka, świetlówki – jednak nie zwykłe żarówki, czajniki, odkurzacz).

„Naszym celem jest przede wszystkim stałe podnoszenie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za nasze otoczenie takie jak lasy, łąki, rzeki czy zbiorniki wodne” – mówi Ewa Skiba z Zakładu Zagospodarowania Odpadów, współorganizator wydarzenia. W ubiegłym roku na
pikniku zebrano m.in. ponad 2,5 tony makulatury i ponad 57 000 nakrętek. „Liczymy, że tym razem będzie ich jeszcze więcej” – dodaje Ewa Skiba.

Podczas myślenickiego rodzinnego pikniku ekologicznego pn. „Zagospodarowane odpady i czysta woda - przyjazne środowisku” będzie można również wziąć udział w wielu zabawach oraz skorzystać ze specjalnie na tą okazję przygotowanych atrakcji. Najmłodsi będą mogli pobrykać na dmuchanym placu zabaw lub w suchym basenie z piłeczkami, a nieco starsi spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Ci którzy zawsze pragnęli chodzić po wodzie, będą mogli spełnić swoje marzenie za pomocą wodnej kuli, a dla łasuchów tradycyjnie z fontanny poleje się pyszna czekolada . Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentują swoje umiejętności teatralne oraz pokażą jak zrobić papier czerpany.

Zapraszamy na tegoroczny rodzinny piknik ekologiczny pn. „Zagospodarowane odpady i czysta woda - przyjazne środowisku”, który odbędzie się na myślenickim rynku w godzinach od 9.00 do 14.00 w ostatni weekend września – tj. 24.09.2011 r.

Piknik realizowany na potrzeby edukacji i promocji projektów: „Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach dla powiatów myślenickiego i limanowskiego” w i „Czysta woda dla Krakowa – Uporządkowanie Gospodarki Wodno-Ściekowej na terenie Gminy Myślenice” współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.