Facebook Google+ Twitter

Saksofon znany i nieznany

Skandynawscy saksofoniści zaprezentują w Toruniu autorski program Crossing Borders. Wraz z nimi wystąpi toruńska skrzypaczka – Monika Orłowska-Skruszewicz.

Nordic Saxophone Quartet - zespół złożony z najlepszych skandynawskich saksofonistów, zaprezentuje w Toruniu autorski program Crossing Borders, będący z jednej strony prezentacją twórczości rodzimych kompozytorów, z drugiej natomiast dorobku artystycznego takich mistrzów jak m.in. George Gershwin.
Program koncertu przełamuje granice między stylami muzycznymi i podkreśla wpływy, które wzajemnie się w nim przenikają. Do współpracy podczas projektu artyści zaprosili toruńską skrzypaczkę – Monikę Orłowską-Skruszewicz, która wraz z nimi wykona szwedzki utwór Gotländsk sommarnatt oraz Melody ukraińskiego kompozytora Myroslawa Skoryka. Koncert odbędzie się 29. lipca w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
W trakcie występu będzie miała miejsce światowa premiera utworów cenionej brytyjskiej kompozytorki młodego pokolenia - Charlotte Bray, która być może zaszczyci nas na koncercie swoją obecnością .
Koncert odbędzie się w ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura". Bilety do nabycia na: https://tos.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/158331/ref/b24_tos/lang

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.