Facebook Google+ Twitter

Sala weselna - nie taki prosty wybór

Sezon ślubny tuż, tuż! Miejsce weselnego przyjęcia, to jedna z najbardziej istotnych kwestii. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze sali?

Zazwyczaj, wybierając salę na wesele, kierujemy się głównie jej prezencją oraz ceną za talerzyk. Ale czy to wystarczy, by znaleźć miejsce idealne pod każdym względem? Na co warto zwrócić uwagę?

Owszem, przede wszystkim na to, jak wygląda i ile kosztować nas będzie menu za osobę. Nie należy zapominać , że niektóre obiekty weselne, oprócz ceny za osobę, pobierają dodatkowe opłaty – m.in. za wynajęcie sali, ZAIKS, dekoracje. Warto dowiedzieć się, czy i jaka dekoracja jest w cenie Sali, oraz czy można wykonać własne zdobienie.

Podczas rozmowy z właścicielem czy managerem, należy zapytać o wszelkie dodatkowe koszty. Warto też dowiedzieć się, ilu kelnerów może obsługiwać nasze przyjęcie – żeby obsługa przebiegała w sposób sprawny, należy policzyć mniej więcej jednego kelnera na około 15 osób.

Podczas wybierania menu, powinniśmy zastanowić się, czy któryś z naszych gości, nie wymaga podania specjalnego menu. Jeśli wśród zaproszonych znajdziemy taką osobę, należy zgłosić ten fakt szefowi kuchni, by mógł zaproponować podanie odpowiedniego posiłku. Dotyczy to także wyżywienia obsługi (zespołu, fotografa, osób do obsługi dodatkowych atrakcji), oraz dzieci. Najczęściej obsługa otrzymuje to samo menu, warto jednak wynegocjować za nie opłatę w wysokości 50 proc. stawki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.