Facebook Google+ Twitter

Salon24 dla Moniki Olejnik nie istnieje

Znana dziennikarka w swoim programie "7 dzień tygodnia" zaapelowała do Adama Hofmana, aby nie wymieniał nazwy znanego portalu opinii w jej programie.

Kilka godzin wcześniej sprawę poruszyła inna dziennikarka TVN24 Małgorzata Łaszcz w programie "Loża prasowa". Chodzi o słowa Krzysztofa Kłopotowskiego
puentujące artykuł "Głos ludu, ofiara TVN": "Jako krytyk filmowy doszukuję się w obrazach głębszego sensu. Płonący wóz TVN obok pomnika Romana Dmowskiego w dniu Święta Niepodległości wygląda mi na ofiarę z łupu zdobytego na wrogu i złożonego na ołtarzu ojca narodu w rocznicę triumfu. Niech ten obraz zostanie z wami, koledzy z TVN. Niech da wam do myślenia. I niech was pochłonie".

Według Olejnik, krytyk filmowy poprzez "ohydne wpisy" podburza ludzi przeciwko jej stacji. Kłopotowski pisze, że TVN w sprawie "Marszu Niepodległości" dokonał dużej manipulacji, nie pokazując prawdziwego obrazu z wydarzenia.

W przekazie TVN głównymi członkami marszu byli kibole i nacjonaliści; wpływowa stacja nie pokazała polskich rodzin, publicystów, naukowców wszystkich ludzi, którzy w kulturalny sposób świętowali odzyskanie niepodległości. Według TVN było ich około 7 tyś. Zdaniem Kłopotowskiego - co najmniej 20 tyś.

Bloger Salonu24 już na początku swojego wpisu potępia ataki na dziennikarzy. Jednocześnie diagnozuje, że spalenie wozu TVN24 jest "prymitywną" reakcją na manipulacje oraz kłamstwa tej telewizji: "Nie oczekujmy od kibola lub chuligana chłodnej analizy, rozumnej polemiki i spokojnego upomnienia dziennikarzy. Jak miałby to zrobić? Spalenie wozu transmisyjnego jest jego ludową, prymitywną odpowiedzią na wyrafinowane kłamstwo" - pisze Kłopotowski.

Artykuł również ukazał się na stronie Stowarzyszenia Dziennikarstwa Polskiego.
Cały tekst można przeczytać tutaj: Kłopotowski na Salon24.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

NIESTETY, COŚ W TEJ WIZJI kk JEST PRAWDZIWEGO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
western
  • western
  • 22.11.2011 17:41

Salon 24 - nazwa dość huczna a salon jest małą śmierdzącą sadzawką. Prowadząca dama usiłuje coś pokazać, o czymś dyskutować a wychodzi dość płaski taki "łaszcz" - czyli pastisz lub parodia życia. TVN zaczyna szybko się psuć - a do psucia jest co raz mniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.