Facebook Google+ Twitter

Salon Agelusa zaprasza czytelników na spotkania z autorami

W najbliższą sobotę we Wrocławiu, wręczona zostanie po raz czwarty Literacka Nagroda Europy Środkowej - Angelus. Organizatorzy zapraszają czytelników na spotkania z nominowanymi do nagrody pisarzami.

Peter Esterhazy- laureat Angelus 2008. Kto w tym roku zdobędzie statuetkę? -dowiecie się z fotorelacji z uroczystości wręczenia nagród, na stronach Wiadomości 24.pl. / Fot. Jarosław JakubczakZ autorami czterech spośród siedmiu zakwalifikowanych do finału książek, czytelnicy będą mogli się spotkać podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek w Galerii Sztuki Współczesnej BWA, przy ulicy Wita Stwosza 32.

4 grudnia o godzinie 16.30, z czytelnikami spotka się Miljenko Jergović. W tym samym dniu o godzinie 18.00, zaplanowano spotkanie z Krzysztofem Vargą. 5 grudnia Salon Angelusa zaprasza na spotkanie z kolejnymi dwoma autorami: Ingą Iwasiów o godzinie 12.00 oraz z Iharem Babkou o godzinie 14.00.

Wstęp na Wrocławskie Promocje Dobrych książek, w tym również na spotkanie z autorami, jest bezpłatny.

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus, jest najważniejszą nagrodą w dziedzinie twórczości prozatorskiej tłumaczonej na język polski. Stanowi ona bezpośrednie nawiązanie do wielowiekowych tradycji Wrocławia jako miasta spotkań i dialogu. Wrocław, ze względu na swoją historię i położenie, zawsze stanowił miejsce ścierania się najrozmaitszych narodowości, kultur i prądów umysłowych.

Nagroda przyznawana jest corocznie, dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej, którzy podejmują w swoich dziełach tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszają do refleksji oraz pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wszystko jasne - tematy najistotniejsze dla współczesności, zmuszające do refleksji oraz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.