Facebook Google+ Twitter

„Salon d’Amour” warto poznać

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-12-08 12:43

- W swoim czerwonym notesie stawiam zawsze kreskę, gdy któraś z klientek powie mi:"Uratowała mi pani życie, Angeliko!" mówi bohaterka książki „Salon d’Amour”, która właśnie ukazała się w serii „Gorzka Czekolada” Wydawnictwa Media Rodzina.

 / Fot. okładka książkiAngelika prowadzi salon fryzjerski w miasteczku Visby na Gotlandii, ale nie zajmuje się tylko stylizacją swoich klientów, lecz przede wszystkim – ich życiem uczuciowym. Przychodzą do niej na różnych etapach swojego życia – przed przełomowymi wydarzeniami, jak ślub, rozwód lub zmiana pracy. Swoim wyjątkowym podejściem – delikatnością, dyskrecją – zdobywa ich zaufanie. Zwierzają jej się ze swoich kłopotów, rozterek sercowych…

Czasem nie muszą nawet nic mówić – Angelika ma w sobie wiele z psychologa czy wręcz terapeutki, która odgaduje wszystko z ledwo zauważalnych zmian w ich wyglądzie, zachowaniu, sposobie mówienia… Wie, że właśnie z kimś się rozstali albo – przeciwnie – zakochali. I robi wszystko, żeby im pomóc. Dyskretnie swata ze sobą nawet pozornie niedobranych kandydatów, czy – jak mówi – zawiązuje nić żywota. Twierdzi, że fryzjer słyszy najwięcej i nic, co ludzkie, nie jest mu obce. Jej wiernym sekundantem jest młody pomocnik Ricky, który powoli staje się równie wytrawnym znawcą dusz bywalców salonu – miejsca będącego prawdziwym balsamem na skołatane nerwy klientów.

Wkrótce jednak Angelika sama popada w kłopoty. Czy będzie mogła liczyć na czyjąś pomoc? Czy z trudnej sytuacji – z pozoru bez wyjścia - wyniknie coś dobrego? W napięciu śledzimy losy bohaterki i jej walkę o dom, salon i miłość. Czy i tym razem pomoże innym? I czy poradzi sobie z tyloma wyzwaniami?

Lektura książki ma wiele wspólnego z wizytą w przyjaznym salonie urody, przepełnionym ciepłem i dobrą energią. Jak oddanie się w ręce troskliwej stylistki, która poświęci nam czas i zadba o dobre samopoczucie. Trzyma w napięciu, ale przede wszystkim koi. Na końcu książki czytelnik znajdzie przepisy bohaterki i jej rady, by samodzielnie, w swoim domu móc odtworzyć niepowtarzalną atmosferę Salonu d’Amour.

---------------
Autorka „Salonu d’Amour”, Anna Jansson, urodziła się i mieszka w Szwecji. Pisze popularne powieści kryminalne i książki dla dzieci. Wiele lat pracowała jako pielęgniarka – potrzeba pisania wzięła się z inspiracji historiami pacjentów. Jest laureatką nagrody Guldpocket, zaś jej książka „Dziwny ptak” była w 2006 roku nominowana do „Szklanego klucza”, wyróżnienia za najlepszą skandynawską powieść kryminalną. Jej książki doczekały się wielu ekranizacji i zostały przetłumaczone na większość europejskich języków.

Seria „Gorzka Czekolada” wydawnictwa Media Rodzina to seria beletrystyki dla ludzi otwartych, ciekawych świata i zagadek własnego wnętrza. Niesztampowa i emocjonująca, pozostawia na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśnia umysł i dodaje ducha. Ogromną popularność zdobyły ukazujące się w niej kryminały Nele Neuhaus. „Gorzka Czekolada” to też bestsellerowe „Służące” Kathryn Stockett, długo po premierze pozostające na pierwszym miejscu listy bestsellerów „The New York Times”, zaś w czołówce listy utrzymywały się ponad 100 tygodni. Egzemplarze powieści trafiły do rąk 5 milionów czytelników w 35 krajach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.