Facebook Google+ Twitter

Salon Modelarstwa Hobby 2009. Relacja

Po raz kolejny w Poznaniu odbywa się salon modelarstwa . „ HOBBY” jak go nazwali organizatorzy” Kingsajz na czasie. Świat krasnoludków dla wszystkich”

Czas na start . / Fot. Fot.Mateusz MłynekTargi, podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie, odwiedziło wiele rodzin. Dorośli zabrali ze sobą swoje pociechy, by zainteresować je nietypowym hobby - modelarstwem. Sami chcieli powspominać swoje dzieciństwo.

Dziś na odwiedzających od samego rana czekało wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się eliminacje do halowych mistrzostw Polski samochodów RC On-Road, Off-Road w kategorii dzieci od 5 do 15 lat. Na zawody zjechali modelarze z całej Polski i jeden gość z Berlina.

 / Fot. Fot.Mateusz MłynekUczestnicy eliminacji startowali modelami terenowymi typu Buggy oraz modelami wyścigowymi typu DTM. Wszystkie modele są w skali 1:10 o napędzie elektrycznym. Rozstrzygnięcie eliminacji i wyłonienie zwycięzców, którzy wystąpią w wielkim finale (20-21.03.2010 r. Warszawa) odbędzie się jutro, podczas drugiego etapu eliminacji.

Najmłodsi odwiedzający też nie mogli narzekać na brak atrakcji. Specjalnie dla nich przygotowano specjalną makietę kolejową, przy której mogli bawić się kolejką ile dusza zapragnie. Podczas gdy ich opiekunowie zachwycali się modułowymi makietami kolejek w skali HO i kolei amerykańskich prezentowanymi przez modelarzy przybyłych z różnych rejonów świata.

Dla bardziej zainteresowanych i spragnionych poznawania tajników budowy makiet od podstaw, zorganizowano Akademię Modelarstwa, którą prowadzili doświadczeni modelarze z Polskiego Związku Modelarzy.

Jutro odbędą się pokazy modeli kosmicznych i dalszy ciąg wspomnianych eliminacji RC On-Road, Off-Road. Zapraszam do obejrzenia mojej galerii, w której umieściłem zdjęcia z dzisiejszego salonu.

Poznań. Salon modelarstwa Hobby 2009. Samoloty
Poznań: Salon modelarstwa Hobby 2009. Kolejki
Poznań. Hobby 2009. Eliminacje do mistrzostw Polski WRC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.