Facebook Google+ Twitter

Salon Samochodowy we Frankfurcie przeżywa odrodzenie

Kto w tych dniach zawita na tegoroczny salon samochodowy we Frankfurcie, będzie przecierał oczy ze zdziwienia. Po salonie z 2009 roku - obciążonym ogólnoświatowym kryzysem finansowym - nie ma źdźbła śladu.

Branża motoryzacyjna odżyła, przeżywa nowe odrodzenie, które odczuwa się niemal na każdym kroku. Świadectwem stała się nie tylko wizyta kanclerz Angeli Merkel, dokonującej uroczystego otwarcia IAA, ale przede wszystkim uświetnienie aż 90 światowych premier, debiutujących przed szeroką publicznością.

Luksusowy model przyszłości Mercedes F125 stale oblegany przez fotografów i tłumy zwiedzających. fot. Rajmund Czok / Fot. Rajmund CzokDwaj potentaci w branży motoryzacyjnej: Mercedes-Benz i Audi, nie szczędzili absolutnie kosztów. Pierwszy dla idei bez emisyjnej mobilności i promowania luksusowego modelu przyszłości F 125, przekształcił wnętrze hali, przeznaczonej zwykle na uroczystości, w nowoczesną świątynię automobilu. Z kolei Audi postawił na wolnym powietrzu za 2 mln euro małe Koloseum. Jedynie Opel zadomowił się tradycyjnie w hali 8, zajmując w niej niemal połowę olbrzymiej powierzchni. O czym to świadczy? Przede wszystkim o tym, że jest nie tylko zapotrzebowanie na nowe rozwiązania benzynowe z turbodoładowaniem, silniki wysokoprężne i nowe skrzynie dwusprzęgłowe. Motoryzacja wkracza w erę technologii kompaktowych aut.

Dobrą atmosferę i zadowolenie dało się zauważyć m.in. na stoiskach Mercedesa, Volkswagena, Audi i Opla. Sprzedaż aut u nich w bieżącym półroczu poważnie przekroczyła analogiczny okres roku ubiegłego. Dla przykładu Mercedes sprzedał na świecie o 7,9 proc. więcej aut, zaś w samych Niemczech nawet 23.2 procent. Dlatego Mercedes-Benz wysunął się na czoło, wyprzedzając tym samym popyt na Audi i BMW.

Stoisko SKODA cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Duże zainteresowanie wzbudził model *Skoda - Missioni*, zaprezentowany dziennikarzom na konf. prasowej. fot. Rajmund Czok / Fot. Rajmund CzokPolskiego kierowcę zapewne zainteresuje, co na IAA proponują Czesi? Pokazana Skoda Missioni, jest zapowiedzią modelu, który wejdzie do seryjnej produkcji jeszcze w tym roku i wypełni lukę pomiędzy Fabią i Octavią. Samochód bazuje na płycie podłogowej Volkswagena Polo, ma obszerniejsze wnętrze, większy bagażnik i ładny kształt karoserii z zaostrzonymi liniami. W sumie kilka zabiegów uczyniło Skodę nowocześniejszą, zwłaszcza z uporządkowaną i prostą w formie deską rozdzielczą, nowymi uchwytami drzwi oraz zgrabniejszymi i wygodniejszymi kształtem fotelami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja na IAA wybieram się jutro :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca zapowiedź targów IAA, szkoda, że w tym roku nie ma mnie we Frankfurcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.