Facebook Google+ Twitter

Salvarez - energia hiszpańskiego słońca na płycie

  • Anna Jur
  • Data dodania: 2010-11-12 19:04

Czy w chłodne dni można ogrzać się muzyką? Bez wątpienia. Na półki polskich sklepów trafia właśnie krążek "Medilatino" zespołu Salvarez, dzięki któremu można odbyć egzotyczną wycieczkę i poczuć napływ pozytywnej energii.

Od 20 listopada na półkach polskich sklepów pojawi się jedno z największych odkryć nowoczesnej sceny muzycznej w Hiszpanii: SALVAREZ.

Salvarez powstał w Barcelonie w 2008 roku jako fuzja muzyków z różnych krajów (Hiszpanii, Wenezueli, Chile, Kuby). Razem stworzyli nowe brzmienie, nazwane przez hiszpańską prasę - medilatino, czyli połączenie musica mediteranea (śródziemnomorska) i latino. Zaraz po wydaniu swojej pierwszej płyty „Somos lo que queremos ser”, zespół zaczął być zapraszany na występy w popularnych hiszpańskich programach TV (m.in. 40 latino). W 2010 grupa ruszyła w swą pierwszą międzynarodową trasę, grając koncerty przede wszystkim na Kubie.

Wpisując się w aktualne tendencje Word music, w których obserwować możemy łączenie latynoskiej sekcji rytmicznej z hiszpańskim cajon, czy tureckiej gitary z trąbką, Salvarez jest jedną z najbardziej przekonujących grup. Przede wszystkim ze względu na multikulturowość, piosenki Salvarez to zaskakująca podróż muzyczna, od tanecznych po romantyczne. Wszystkie jednak łączy latynoska energia, radość życia i pozytywnego podejścia do codzienności.

Na prośbę zespołu, debiutancki album ukaże się w Polsce pod tytułem „Medilatino”. Wydania hiszpańskie i polskie różnić się będą także okładką i tracklistą. Na polskiej edycji widnieć będzie zdjęcie wokalistki Silvii Alvarez. Jednak wspólnym mianownikiem obu wydań będzie charakterystyczne logo zespołu nawiązujące do stylu Salvadora Dali, który urodził się w nie tak odległym od Barcelony Figueres. Z kolei na prośbę polskiego wydawcy, jeden z utworów zamieszczonych na płycie zostanie zamieniony na „Eres” (Jesteś) - rozbrajający swą sekcją dętą najnowszy utwór grupy Salvarez.

Singiel „Buena Gente”, który promuje płytę, znalazł się już na wcześniej wydanej przez Iberia Records składance „Barcelona”. Teraz wytwórnia prezentuje cały krążek, który bez wątpienia rozgrzeje każdego.Składanka najlepszych zespołów z Barcelony: BARCELONA / Fot. Iberia RecordsSALVAREZ "Medilatino" - okładka płyty / Fot. Iberia Records

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.