Facebook Google+ Twitter

Salvatti.pl: na pomoc dzieciom i ich rodzinom w Bello w Kolumbii

6 grudnia około godz. 22, czasu polskiego, w Bello w Kolumbii odkopano blisko 20 ciał ofiar niedzielnej lawiny błotnej. Większość stanowią dzieci.

Cześć dzieci była w parku, inne na boisku. Pod lawiną błota zniknął też dom dziecka prawdopodobnie wraz z dziećmi.

Tragedia dotknęła dzielnicę la Gabriela w Bello, w prowincji Antioquia. W części 500 tys. Bello mieszkali w większości ludzie biedni. W 6-stopniowej skali poziomu życia dzielnica plasowała się na miejscu drugim. W momencie nadejścia lawiny o godz. 14.30 w wielu domach trwały przyjęcia rodzinne z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Do liczby ofiar 54 domów trzeba więc doliczyć ich rodziny. Szacuje się, że pod lawiną zginęło 250-280 osób. Pojawiają się informacje o ocalałych - matce trojga dzieci, która wyszła do sklepu i której jedno z dzieci uratowano. O mężczyźnie, który przeżył, ponieważ chwilę wcześniej wyszedł na balkon swojego domu. Lawina ominęła 24 domy, ich mieszkańcy zostali już objęci pomocą - relacjonuje z Bello Ks. Adam Kraszewski, Pallotyn, Proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego.

- W Bello prowadzimy dom dla dzieci ulicy im. Jana Pawła II - mówi Ksiądz Jerzy Limanówka, Prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. W naszej parafii, tam na miejscu, jest już organizowana pomoc. Wiemy o kocach, które zostaną przekazane poszkodowanym. Fundacja, powstała przy domu dziecka w Bello, stara się wygospodarować pieniądze, które zostaną przekazane na konto utworzone przez miejscową Archidiecezję. I my, Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, chcemy włączyć się w pomoc, dlatego apelujemy do Polaków o solidarność z ofiarami tragedii i wpłaty na konto, szczegóły na stronie www.Salvatti.pl.

Jak informuje ks. Kraszewski - w ostatnich godzinach wypowiedział się Prezydent Kolumbii, który zapewnił, że rząd bierze odpowiedzialność za przeniesienie tych, którzy przeżyli. Wygląda na to, że trzeba będzie wysiedlić wielu ludzi, ponieważ teren jest bardzo niestabilny, a prace przy wydobywaniu zwłok mogą trwać nawet miesiąc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.