Facebook Google+ Twitter

Sam decyduj na co idą Twoje podatki – Caritas Polska

Wiele jest sposobów pomocy drugiemu człowiekowi. Jednym z nich jest możliwość przekazania 1 proc. podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Caritas Polska już od 2004 roku ma status takiej organizacji.

1% podatku na Caritas / Fot. Anna ZagalskaOd 1 stycznia 2008 roku nie tylko podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, ale również podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19 proc. stawki podatku oraz podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych mogą wskazać na zeznaniu podatkowym organizację pożytku publicznego, na rzecz której zostanie przekazany 1 proc. ich należnego podatku.

Szczegółowe informacje, w jaki sposób tego dokonać, a także program ułatwiający przygotowanie rocznego zeznania podatkowego można znaleźć między innymi na stronie internetowej Caritas Polska , która zorganizowała ogólnopolską kampanię Sam decyduj na co idą Twoje Podatki , mającą na celu poinformowanie polskiego społeczeństwa o możliwości przeznaczenia 1 proc. swojego podatku na rzecz Caritas w Polsce.

Caritas Polska (KRS 0000198645) koordynuje prace 44 Caritas diecezjalnych i archidiecezjalnych, z którymi kontakt, informacje o założonych przez nie fundacjach, na które również można przeznaczyć 1 proc. podatku
oraz formy wsparcia odbywającego się w pobliżu każdego z nas można znaleźć w odpowiednim linku na stronie Caritas Polska.

W ostatnich czasach niektórzy ludzie w podstępny sposób starają się wyłudzić od innych pieniądze na życie. Często trudno nam stwierdzić, kto z nich naprawdę tych pieniędzy potrzebuje, a kto jest tzw. „naciągaczem”. Warto więc znaleźć organizację pożytku publicznego, która pomaga jak największej liczbie ludzi, której działanie najbardziej nas przekonuje i do której będziemy mieli pełne zaufanie.

Jedną z takich organizacji jest z całą pewnością Caritas Polska - instytucja charytatywna Konferencji Episkopatu Polski, która została reaktywowana w 1989 roku (na podstawie ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego (Dz. U z 1989, nr 29, poz. 154 z późn. zmianami). Działa w oparciu o przepisy prawa kościelnego i państwowego. Udziela pomocy materialnej i finansowej osobom bezrobotnym, bezdomnym, chorym, starszym, dzieciom z rodzin ubogich a także migrantom i uchodźcom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zapewne... Tak jak tutaj: http://wolnemedia.net/?p=19139

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bogdanie, posunąłeś się do nadinterpretacji mojego wpisu; nie napisałam, że NIE NALEŻY PRZEKAZYWAĆ. Napisałam, że JA przekażę na świecką organizację pożytku publicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefanio, a może napiszesz artykuł, dlaczego nie należy przekazywać pieniędzy na "Caritas"?... :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że artykuł jest na tyle dobry, że został uznany za ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Jest on jednak jedynie moją osobistą odpowiedzią na wiadomość: "Warto podzielić się z innymi informacjami o organizacji pozarządowej, wartej przekazania jej 1 procenta naszych podatków. http://www​.wiadomosc​i24.pl/art​ykul/komu_​przekazesz​_1_procent​_akcja_wia​domosci24_​pl_90049.h​tml". Moim zdaniem warto, a każdy ma prawo decydować sam i cieszę się, że to czynicie, wykorzystując daną nam ku temu możliwość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowałam; 1% mojego podatku, zostanie przekazany na świecką organizację pożytku publicznego, nie na "Caritas"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popierając samą ideę pomagania potrzebującym, z pewnym niesmakiem jednak przeczytałem ten ARTYKUŁ SPONSOROWANY. To samo można przekazać w mniej nachalny i delikatny sposób, bo można wylać dziecko z kąpielą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.