Facebook Google+ Twitter

Sam oceń kto ma rację w sprawie KDT

Każdy warszawiak może samodzielnie ocenić kto ma rację w sporze między miastem a kupcami z KDT. Miasto, by przekonać mieszkańców stolicy do swoich racji, udostępniło Białą Księgę KDT.

 / Fot. Radek Pietruszka, PAPBiała Księga zawiera dokumenty, pisma, umowy i porozumienia zawarte przez miasto z kupcami z KDT od samego początku powstania spółki, a nawet z czasów gdy kupcy handlowali indywidualnie w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Przeczytać można także pozwy jakie przeciw miastu wytoczyli kupcy. Domagają się oni między innymi, zgodnie z umową, zwrotu połowy pieniędzy jakie wydali na budowę hali. Całkowity jej koszt oszacowano na 10 484 200,00 zł.

Ciekawym tekstem jaki można przeczytać jest chronologia wydarzeń. Dzięki niej można się dowiedzieć co zadecydowało o obecnej sytuacji na placu Defilad, jakie były plany miasta i jak się one zmieniały, a także czego chcieli kupcy i czy miasto mogło spełnić ich oczekiwania. Przedstawiciele władz Warszawy wielokrotnie podkreślali, że przy każdej podpisywanej umowie najważniejsze było dla nich dobro miasta. Kupcy chcieli, między innymi, by miasto przyznało im prawo do samodzielnego i nieograniczonego decydowania o tym jaki budynek postawią oraz by mogli decydować o tym kto mógłby handlować w KDT.

Materiały udostępnione przez miasto są obszerne.

Białą Księgę można znaleźć w internecie pod adresem lub w w biurze gospodarki nieruchomościami na placu Starynkiewicza 7/9.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.