Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

941 miejsce

Samba nad Odrą – realizacja wizji Zdzisława Sadowskiego?

Miejmy nadzieję, że tegoroczny Samba Port Festiwal, zapoczątkuje cykliczne, coroczne (na przykład, z okazji Dni Morza) imprezy nad Odrą

Artykuł Zdzisława w Kurierze Szczecińskim / Fot. Grzegorz SadowskiNa początku maju 2008 r Kurier Szczeciński wydrukował tekst Zdzisława: „Samba nad Odrą”. W artykule napisał: „Takich terminów i okazji, podczas których można by organizować pokazy nie zapiętych pod szyję tancerek i tancerzy, tanecznych korowodów samby, na jadących platformach jest wiele: Sobótka, Dni Morza, połowiny lata, czy nawet 15 sierpnia w wigilię dwóch cudów (wniebowstąpienia NMP i cudu nad Wisłą), i dalej: "Cóż nam pozostaje? Zaplanować i ustalić termin imprezy, rozpisać konkurs na występy korowodowe i wybrać najlepsze grupy tancerek (tancerzy) samby do występów na korowodowej imprezie w Szczecinie. Gdyby impreza chociaż w połowie udała się tak jak zlot żaglowców, moglibyśmy w Szczecinie doczekać się międzynarodowej imprezy taneczno-turystycznej, która stała by się wizytówką Szczecina”.

Obecnie z okazji The Tall Ship Races Szczecin 2017, jedną z atrakcji Programu Finału Regat, będzie: Samba Port-Festiwal na Łasztowni – Bulwar Nabrzeże Starówka (4 sierpnia 19:00-23:30). Genialny koncert brazylijskich gwiazd samby oraz przegląd zespołów z Polski uświetni program The Tall Ship Races Szczecin 2017. W programie także parada karnawałowej grupy festiwalowej nad Odrą oraz impreza klubowa. Jednym z głównych punktów występu gwiazd samby, tworzących atmosferę mini Rio, będzie występ wielkiego zespołu perkusyjnego, liczącego ponad 100 osób, oraz warsztaty perkusyjne i taneczne.

Miejmy nadzieję, że Samba Port Festiwal, zapoczątkuje cykliczne, coroczne (np.: z okazji Dni Morza) imprezy nad Odrą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.