Facebook Google+ Twitter

Samba nad Odrą w Szczecinie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-17 15:36

Z jaką zazdrością patrzymy na sprawozdania z parad karnawałowych w Rio de Janeiro... To wspaniałe święto tańca i muzyki, które zachwyca miliony ludzi na całym świecie.

Zdjęcie do mojego artykułu w Kurierze Szczecińskim. / Fot. Wincenty SadowskiPamiętajmy jednak, że chociaż karnawał w Rio ma już ponad wiekową tradycję (istnieje od 1840 r.), to kiedyś też odbył się po raz pierwszy. Trudno, abyśmy my w naszej strefie klimatycznej mogli konkurować z paradami w Rio, Wenecji itp., skoro karnawał wypada u nas w zimie.

Ale i u nas mamy lato i okres, w którym możemy organizować parady i pokazy tańca i muzyki. Takich terminów i okazji, podczas których można by organizować pokazy niezapiętych pod szyję tancerek i tancerzy, tanecznych korowodów samby (rumby, mamby, salsy, reggae, disco polo, czy nawet breakdance'u, rapu) na jadących platformach jest wiele: Sobótka, Dni Morza, połowiny lata, czy nawet 15 sierpnia w wigilię dwóch cudów (wniebowstąpienia NMP i cudu nad Wisłą). Tym bardziej, że po spektakularnym sukcesie show „Taniec z gwiazdami” pół Polski tańczy w różnych szkołach tańca.

Zorganizujmy więc w Szczecinie imprezę, chyba najlepiej podczas Dni Morza (które jednak powinniśmy obchodzić na przełomie lipca i sierpnia, wtedy możemy liczyć na więcej przyjezdnych turystów), pod nazwą „Taneczny korowód samby topless (za rok mamby, za dwa lata rumby itd.) nad Odrą w Szczecinie”.

Proponuję topless, bo taniec oswobadza (na zachodzie większość młodych kobiet opala się i kąpie topless, mniejszość zaś nago i nikogo to nie gorszy, bo to jest piękne i normalne) i brazylijskie tancerki, aby lepiej oddać magię tańca, swego ciała nie zakrywają niczym - oprócz malowanek, ozdób i pióropuszy. Oczywiście tancerki na platformach musiałyby być bezpieczne i chronione przed ewentualnym natręctwem tłumów.

Cóż nam pozostaje? Zaplanować i ustalić termin imprezy, rozpisać konkurs na występy korowodowe i wybrać najlepsze grupy tancerek (tancerzy) samby do występów na korowodowej imprezie w Szczecinie. Gdyby impreza chociaż w połowie udała się tak jak zlot żaglowców, moglibyśmy w Szczecinie doczekać się międzynarodowej imprezy taneczno-turystycznej, która stała by się wizytówką Szczecina.

Ten artykuł napisałem w 2008 r do Kuriera szczecińskiego, tu przedstawiam go jako gościa dnia: http://www.24kurier.pl/Akcje-Kuriera/Mam-pomysl/Samba-nad-Odra-w-Szczecinie
WS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dalej aktualne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.