Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5247 miejsce

Sami wywołali holokaust?

Pośród propagandowych zagrywek nie ma chyba ohydniejszej niż przypisywanie ofierze celowego zainicjowania zbrodni na sobie samej. Niestety, wielu ideologów różnych opcji nadal to czyni.

Przy całym moim sprzeciwie wobec fetyszyzacji holokaustu i tabuizacji badań nad tym wydarzeniem (czemu wyraz dałem tutaj: http://interia360.pl/artykul/irving-klamstwo-i-holokaust,39304), istnieje pewna antyżydowska opinia dotycząca tego wydarzenia, która jest dla mnie odrażająca. To prawda, że organizacje żydowskie, wykorzystując holokaust i litość światowej opinii publicznej dla jego ofiar, wykreowały shoah na wydarzenie mistyczne (tj. jedyne w swojej klasie i związane z niezwykłością Narodu Wybranego), poszerzając w ten sposób swoje wpływy polityczne i ekonomiczne w świecie – między innymi zakładając państwo Izrael (http://holywar.org/txt/Finkelstein_POL.pdf ).

Jednak nie tylko nie jest prawdą, ale jest wręcz niedorzecznością, pomysł, który głoszą niektórzy antysemici, mianowicie, że w celu zdobycia własnego państwa Żydzi holokaust wywołali.

Abstrahując od niedorzecznie olbrzymich możliwości spiskowych, których by to od nich wymagało, przypisywanie jakiejś obcej grupie tak wydumanych zachowań stanowi wynika z tak uproszczonego obrazu świata, jak ten, który w komedii „Borat” pozwalał rozmówcom głównego bohatera wierzyć we wszystkie niedorzeczności, jakie wygadywał on o Kazachstanie.

Czym innym jest twierdzenie, że ktoś, kto doznał krzywdy, rekompensuje ją sobie częściowo, korzystając z litości przez nią wywoływanej (np. Jarosław Kaczyński), lub nawet obwinianie tego kogoś o sprowadzenie na siebie tej krzywdy, a czym innym oskarżenie go o celowe jej wywołanie z zamiarem wywołania litości.

Być może zastanawiasz się, drogi Czytelniku, po co się nad tym wszystkim rozwodzę, skoro osób oskarżających Żydów o holokaust jest naprawdę garstka. Masz słuszność, jednak obok tej garstki zrodziła się, a właściwie została wykreowana przez samych Żydów, ogromna rzesza ludzi, którzy wierzą w podłe banialuki tego samego typu, choć w tym wypadku proizraelskie.

Co rusz spotykam się z brednią, jakoby Palestyńczycy rozwinęli pokaźny przemysł medialny, w ramach którego celowo wywołują po swojej stronie straty, które potem mogą pokazywać światu jako spowodowane przez Żydów, zadając Izraelowi „propagandowe klęski”. Palestyńczycy mieliby na potrzeby opinii publicznej mordować nawet własne dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.