Facebook Google+ Twitter

Samobój PO

Odrzucenie przez Senat, głównie głosami senatorów PO, propozycji referendalnej prezydenta Dudy odbije się czkawką dla rządzącej ekipy.

Donald Tusk / Fot. Ireneusz GębskiJeżeli ktoś jeszcze miał wiarę w dobre intencje Platformy Obywatelskiej, to chyba dzisiaj definitywnie ją stracił. Odrzucenie przez Senat wniosku prezydenta Dudy o przeprowadzenie referendum przy okazji październikowych wyborów parlamentarnych wyraźnie świadczy o tym, że rządząca partia ma w nosie wolę obywateli. Może nawet skłonny byłbym podzielić niektóre argumenty przeciwników tego referendum, gdyby nie fakt, że senatorzy bez problemu zaakceptowali referendalną propozycję poprzedniego prezydenta. A więc, co? Nasze pytania do narodu są cacy, a wasze be? Tak mogą się licytować dzieci w piaskownicy, a nie poważni (przynajmniej teoretycznie) przedstawiciele społeczeństwa. Gdyby obecny prezydent kierował się podobnymi pobudkami, to bez problemu mógł przecież odwołać referendum ogłoszone przez Bronisława Komorowskiego. Nie uczynił tego jednak! Czy ktoś to docenił? W czym gorsze są pytania do odrzuconego referendum od tych (notabene, pisanych niemalże na kolanie), nad którymi obywatele mają się pochylić w najbliższą niedzielę?
Nie chce mi się dalej rozwijać tego tematu. Każdy rozsądny człowiek wie bowiem, że dzisiejsza decyzja Senatu była podyktowana wyłącznie interesem politycznym rządzącej koalicji. Obawiam się jednak, że jej skutki będą odwrotne od oczekiwanych. Społeczeństwo ma już naprawdę dość! Dlatego w najbliższych wyborach odpowiednio podziękuje swoim "dobrodziejom".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

@ Wiesław Adamik - zmienić system w Polsce i odbudować gospodarkę będzie bardzo trudno, bo obecny układ rządzący zostawia w spadku nowej ekipie spaloną ziemię - dosłownie ! Trzeba będzie walczyć nie tylko z tragiczną sytuacją ekonomiczną i finansową ale też z rodzimą antypolską agenturą !

Za nimi stoją potężne siły na wschodzie i zachodzie,które będą wspierać rodzimych (wewnętrznych)moskali,jak ich celnie nazwał poeta Jarosław Marek Rymkiewicz!
Z tym będzie musiał się będzie borykać nowy prawicowy rząd jak i główny strateg przemian, prezes Jarosław Kaczyński !

Oni będą robić wszystko by Zjednoczonej Prawicy się nie udało, by poniosła porażkę - by póżniej powiedzieć z dumą - a nie mówiliśmy !

Trzeba było głosować na nas !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie szczera dyskusja? Musże przyznać że nie przepadałem za Kaczyńskimi w 2007 roku. Dlaczego? Z jednej z gazet gdzie bylem ledwie skromnym dziennikarzem na umowie dostałem do podpisania tzw. lojalkę że nie byłem tzw. tajnym współpracownikiem. Byłem oburzony. Jak to po co werfikowanie dziesiątków tysięcy "umowowców"? Do niedawna nawet sam dźwięk nazwiska braci wywoływał we mnie niechętne mysli.
Myślalem lepiej będzie dla Polski jak nie będzie żadem Kaczynski u władzy. Poznalem jednak pisząc relacje ze spotkań z nimi niedaleko miejsca gdzie stale jestem także najwazniejszych ludzi z otoczlemnia prezesa, posłow, eurposłow, dzialaczy dziennikarzy, obecnego prezydenta. Pisalem te relacje nie jako czlonek PiS bo nim nie jestem ale jako calkowicie niezalezny publicysta. I stwierdziłem - to są niegłupi ludzie! Jak ktoś sie takimi ludźmi otacza jak Szczerski i paru innych nie musi byc zły i glupi. Ale nadal nie wyobrażalem sobie "Jarka" u steru i myslalem - dobrze że wyszło z worka ...Ale teraz jak widze z jakimi problemami musi zmierzyć się Premier pomyślalem - trzeba naprawde mocnego premiera. I wiecie już o kim pomyślałem!
Lubie kobiety, ale moim zdaniem nie poradzą sobie ani z kryzysem energetycznym ani z uchodźcami. Czy jest choć jedna osoba która ma podobne odczucia na tym etapie w Europie? Dojście do takiego wniosku nie jest koniunkturalne ale czysto racjonalne ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk - ci wyborcy, którzy zagłosują na PO,to ludzie, którzy są beneficjentami obecnego, dziadowskiego szkodliwego dla polski systemu. Oni są przyssani do różnych biznesów, spółek, korporacji, do samorządowych sitw i czerpią pełnymi garściami korzyści !
Jeśli wygra "Zjednoczona Prawica" i natychmiast wdroży mądre reformy, to oni i tak będą to krytykować, drwić szydzić itd. Gdyby reformy nowego rządu były udane i przynosiły budżetowi państwa wymierne korzyści to i tak to szemrane towarzystwo będzie krytykować nowy rząd! Bo to są ludzie na usługach, albo Kremla albo Berlina !

Tak to niestety wygląda . Lemingów czy jak kto woli pożytecznych idiotów, jest już niewielu - wielu natomiast szkodników funkcjonuje w różnych szkodliwych dla polski układach, które nowy rząd będzie musiał rozbić, by uzdrowić nasze biedne państwo !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie chce popatrzeć prawdzie w oczy - toczy się w tej chwili na trzech kontynentach wojna, wojna pełzająca coraz bliżej granic Polski. Pytanie kto ją wywołał - zamachowcy na WTC czy Bush jr obalając władze irackie. Przydałby się felieton ogarniający jakoś tę sprawę. jak długo nie odczujemy bezpośrednio w w Polsce jej skutków? czy okres stabilengo pokoju u naszych bezpośrednich granic zmierza do końca? Dąże do uruchomienia w tym portalu szczerej dyskusji. Np. czy potrzebna nam bedzie tzw. wojna wewnętrzna w nowym sejmie, gdy dwa bloki poselskie będa się zwalaczały?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy już chyba jasność że Balcerrowicz z Tuskiem pozwolą na przykręcenie śruby finansowej POlsce gdy do wladzy dojdzie obecna opozycja. Ale cień nadziei dają moim zdaniem cytowane w jednym z poniższych komentarzy słowa Premier Ewy KOpacz w sprawie uchodźców. dzisiaj spotkanie Premier z przedstawicielami partii politycznych. Wyraźnie przejmuje inicjatywe polityczną. Prezydent PRP: http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/09/andrzej-duda-nie-pozwole-aby-pomijano-polskie-interesy-mocne-przemowienie-prezydenta-00550425.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy Pani Merkel konsultowała z polskimi władzami sprawę "wpuszczania uchodźców" do POlski? Moim zdaniem nie, wydała po prostu polecenie politykom UE takim jak nasz były Premier Donald Tusk. Rozumiem on je zawdzięcza swoje stanowisko, ale że Francja ma si e także ugiąć? Czy Niemcy po ponad pół wieku jednak wygrały II wojne światową? Prezydent PRP tak o tym mysli na szczęście: http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/09/andrzej-duda-nie-pozwole-aby-pomijano-polskie-interesy-mocne-przemowienie-prezydenta-00550425.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albo teraz w TVP Info atak na działacza Andrzeja Dudę. Podobno zdefraudował ideały Solidarności w hotelowych apartamentach.
Może po to o tym się teraz pisze aby nie dyskutować o idealach wielkiej Solidarności czyli wolnej soboty, terminów emerytur,. A mamy dla wielu także pracujące niedziele.
Jak widać niektorzy uważają że odeały Solidarności to zgadzanie sie na wyzysk ekonomiczny, bezprawne przejmowanie mieszkań ( jak o tym przed chwila mówił świetny reportaz YVP INfo. celem tych komentarzy jest pokazanie czym żyje POlska, media, spoleczeństwo.
Podobne komentarze na bieżaco dałem w; link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykladem poprawności politycznej jest wypowiedź Leszka balcerowicza cytowana w tej chwili w TVP Info. Oto zdaniem "polityka", "reformatora', "uzdrawiacza Polski" nie mamy prawa targowac się ani o liczbę ani o zasady przyjmowania uchodźców.
Coż róbmy to co radzi on i UE a przyjdzie czas iż będziemy musieli bezwarunkowo przyjąc z pół miliona uchodźców z kolejnych duzo bliżej lezących krajow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam świadonośc że w komentarzu z 4 rano przedstawiłem propozycje niepoprawną politycznie. Niepoprawną z punktu widzenia UE ale może dobra dla ...Szczerze powiem że zrobilem to dla zaognienia dyskusji. Aby sie potoczyła np. na temat owej poprawności. Bo czy tzw. poprawnośc to nie jest po prostu jakiś interes nie naszego kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz o 4 rano oglądam TVP INfo. Jest ciekawa powtórkowa transmisja dyskusji o gospodarce z Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.