Facebook Google+ Twitter

Samobójczy atak bombowy w Afganistanie - jest wiele ofiar

  • Kinga Gc
  • Data dodania: 2011-02-21 16:59

Atak na budynek lokalnych władz w Kunduz jest kolejnym przejawem ciągnącej się fali przemocy, która spowodowała śmierć już ponad 100 osób.

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w afgańskim urzędzie państwowym zabijając 31 osób, tym samym liczba ofiar ostatnich ataków samobójczych wzrosła powyżej stu.

Poniedziałkowy atak miał miejsce w czasie, kiedy ludzie czekali w kolejce przed urzędem okręgowym po odbiór nowych dowodów osobistych w Imam Sahib, w północnej prowincji Kunduz.

Mohammad Ayob Haqyar - dyrektor okręgu - powiedział dla telewizji Al Jazeera: Liczba osób zabitych w zamachu wynosi 31 ofiar. Część bardzo ciężko rannych zmarła także w szpitalu. 39 osób jest rannych.

Seria ataków wymierzonych w ludność cywilną oraz siły rządowe w ciągu ostatnich trzech tygodni ma miejsce zaledwie kilka miesięcy przed planowanym na lipiec tego roku wycofaniem sił pokojowych NATO z tamtych terenów.

W ostatnim tygodniu w ataku samobójczym w mieście Kandahar zginęło 19 osób, w tym 15 policjantów oraz przedstawiciel afgańskiej inteligencji. Również w Kabulu w ostatnim czasie miały miejsce dwa zamachy. 28 stycznia w ataku w supermarkecie zginęło 8 osób, natomiast 14 lutego śmierć poniosły dwie osoby w centrum handlowym.

Afgańscy oficjele oskarżają żołnierzy NATO o spowodowanie w ostatnim czasie śmierci wielu cywilów podczas operacji przeprowadzanych przeciwko Talibom.

Afgańska policja i armia przygotowują się do przejęcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo kraju od 2014 roku. Obecnie na terytorium tego państwa przebywa ok. 140 tysięcy żołnierzy sił międzynarodowych.

Źródło: Al Jazeera

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.