Facebook Google+ Twitter

Samobójstwo czy morderstwo dziennikarza?

Mnożą się wątpliwości w sprawie tragicznej śmierci rosyjskiego dziennikarza, który wypadł z okna piątego piętra.

Kilka dni temu dziennikarz rosyjskiej gazety Kommiersant wypadł z okna na piątym piętrze. Według wersji oficjalnej dziennikarz popełnił samobójstwo. Prokuratura wszczęła już śledztwo w z artykułu „Doprowadzenie do samobójstwa” - informuje gazeta Wzgliad. Własne śledztwo zamierza też prowadzić Związek Dziennikarzy Rosji. Przyjaciele i współpracownicy Safronowa mają wiele pytań i wątpliwości.


Koledzy wspominali Iwana Safronowa jako człowieka zrównoważonego i spokojnego. Był pułkownikiem wojsk kosmicznych w spoczynku, a na takie stanowiska przyjmowani są tylko ludzie stabilni emocjonalnie - podkreślają. Wątpliwości ludzi z otoczenia dziennikarza potęguje temat, którym zajmował się ostatnio. Jak podaje Radio Svoboda , powołując sie na redakcję Kommiersanta aktualnie zbierał on materiały do artykułu o sprzedaży rosyjskiej broni na Bliski Wschód. Jak zauważają koledzy z gazety - dziennikarz mógł wpaść na trop poważnej afery.


Na dzisiejszym pogrzebie Iwana Safronowa przewodniczący Fundacji Ekstremalnego Dziennikarstwa wspomniał śmierć dziennikarza gazety „Słowo Chłopskie”. Aleksander Konowalenko według wersji oficjalnej zginął z powodu upadku z krzesła. W rzeczywistości upadł on z krzesła, ale dopiero po uderzeniu w głowę pałką.

.

Dziennikarz to jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów w Rosji. Według raportu "Reporterów bez granic", organizacji monitorującej wolność słowa na świecie, za kadencji Putina zabito tam 21 dziennikarzy - czytamy w portalu Gazeta.pl .


W Rosji dziennikarze są szykanowani coraz częściej - są niewygodni dla przedstawicieli władzy, którzy w ten sposób chronią się przed nieprzychylnymi artykułami - podkreślił w Radio Svoboda Oleg Panfiłow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.