Facebook Google+ Twitter

Samobójstwo w celi. Przesłuchiwanie świadków

W czwartek, 12 listopada rozpoczęły się przesłuchania świadków w sprawie samobójstwa w celi Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Tu właśnie, w nocy z wtorku na środę w celi powiesił się 36-letni mężczyzna, który po pijanemu wjechał w grupę pieszych. W wyniku tego zdarzenia zostało rannych 10 osób.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b9/Haftzelle.JPGW Krasnymstawie, 12 listopada od samego rana była tworzona komisja, powołana przez ministra sprawiedliwości. Miała ona za zadanie przesłuchanie świadków, badanie okoliczności samobójstwa mężczyzny.

Głównymi świadkami byli: oddziałowy, który pełnił dyżur na oddziale, gdzie przebywał mężczyzna oraz wychowawca i psycholog.

Raport z prac komisji ma być gotowy w poniedziałek - dowiaduje się serwis Policyjni.pl. Przedstawić go ma publicznie minister sprawiedliwości.

Przypomnijmy, do samobójstwa doszło w nocy z wtorku na środę. Mężczyzna w ubiegły piątek, 6 listopada będąc pod wpływem alkoholu wjechał w grupę pieszych wracających z kościoła. Pirat drogowy powiesił się na sznurówkach i ściągaczu z bluzy, którą miał na sobie.

Gdyby nie miał sznurówek, miałby rękaw od własnej koszuli, czy prześcieradło. To nie jest metoda zapobiegnięcia samobójstwu. Jedyną jest praca psychologiczna ze skazanym. Jemu ma się chcieć żyć - powiedziała rzeczniczka Służby Więziennej, Luiza Sałapa

Za spowodowanie wypadku groziło mu 15 lat więzienia. Prokuratura postawiła mu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.