Facebook Google+ Twitter

Samochód bez kierowcy sterowany... telefonem. Zobacz, co wymyślili Koreańczycy

Studenci z Narodowego Uniwersytetu Seulskiego testują samochód, który nie potrzebuje kierowcy. Testowali go przez ponad pół roku i w tym czasie nie spowodowali żadnego wypadku. To krok w kierunku powstania inteligentnych samochodów.

 / Fot. AP Photo / Lee Jin-manSamochód porusza się automatycznie po wytyczonej trasie. Studenci testowali go na terenie kampusu, gdzie ustanowiono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Pojazd rozwoził studentów do akademików przez ponad pół roku. W tym czasie nie odnotowano żadnego wypadku.

Snuber, bo tak nazywa się pojazd, ma specjalną wieżyczkę na dachu, która skanuje drogę i warunki zewnętrzne. Ponadto pojazd wyposażony jest w liczne kamery, laserowe skanery i sensory. Dzięki temu zatrzymuje się gdy ktoś wybiegnie na drogę albo gdy pojazd z przodu zacznie hamować.

Nad podobnymi konstrukcjami pracują już inżynierowie z wielkich motoryzacyjnych korporacji. Szacują oni, że pierwsze pojazdy bez kierowcy pojawią się mniej więcej za 5 do 10 lat. Będą one przystosowane do transportu zbiorowego, ale zapewne pojawią się też pomysły żeby technologię stosować przy konstruowaniu samochodów osobowych.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.