Facebook Google+ Twitter

Samochód częścią naszej historii

Od dawna intrygowało mnie zdanie społeczeństwa na temat zadany w tytule. Jak ludzie oceniają wynalazek naszych czasów jakim jest samochód?

Samochód to nie tylko historia jego życia, ale również życia człowieka. / Fot. Wikimedia CommonsDlatego postanowiłem napisać o tym tutaj, na łamach Wiadomości24.pl i poznać zdanie użytkowników serwisu. Bo odpowiedzi tej nie uzyska się stojąc na ulicy i zapisując na kartce wypowiedzi przechodniów. Tutaj potrzeba wspomnień i przemyśleń. Czym dla Was jest samochód? Jeżdżącym składem metalu, plastiku i drewna, który umożliwia Wam dotarcie do zamierzonych miejsc? Czy może wynalazkiem, który swoim wyglądem, właściwościami jezdnymi i komfortem potrafi zapierać dech w piersiach? Proszę o odpowiedzi w komentarzach.

Szczególnie ludzie starsi mają bogate wspomnienia dotyczące rozwoju motoryzacji, bo sami widzieli to na własne oczy. Jeszcze 40 lat temu, żeby dostać się do urzędu trzeba było wsiąść na wóz zaprzęgnięty w konie i jechać brukowaną drogą do najbliższego miasta. Dzisiaj wsiadamy do nowoczesnych aut i równymi autostradami pędzimy gdzie chcemy, nawet poza granice naszego kraju.

Samochód to na pewno udogodnienie. Można nim podjechać do pracy, lekarza czy rodziny. Wystarczy kupić, opłacić i zatankować. Wsiadamy i jedziemy. Ale są tacy, dla których każde trzaśnięcie drzwiami i uruchomienie silnika to ceremoniał, usłyszenie rozruchu i pracy silnika to muzyka, a jazda porównywana jest to żeglugi po spokojnym morzu. To pasjonaci motoryzacji. I tej dawnej, i tej nowoczesnej.

Kilka lat temu doskonale ewolucję motoryzacji pokazał Fiat w swojej reklamie modelu 500. Może model ten nie jest odzwierciedleniem przesłania, ale przy okazji jego promocji pokazano widzom
jak rozwijała się motoryzacja. A rozwijała się równolegle do ważnych wydarzeń w dziejach historii. Doskonała reklama, skomponowana na wzór kina Paradiso, wywołuje emocje. Bo to motoryzacja wywołuje emocje. Przedstawia m.in. wizytę papieża Polaka w ojczystym kraju, przywódców Solidarności i Okrągły Stół, Zbigniewa Bońka zdobywającego sukcesy dla naszego kraju, czy Krystynę Jandę, ikonę polskiej kultury. Reklama pokazuje co jest złe, a co dobre, uczy jak postępować. Dla mnie to ogromny manifest motoryzacji, która rozwijała się wraz z rozwojem historii. Można ją zobaczyć tutaj.

Samochód ma służyć ludziom. Takie przesłanie kieruje do nas Renault. W swoim spocie pokazuje, że samochód to ważna część naszego życia, pozwala nam funkcjonować i korzystać z niego do woli. Pada pytanie czy stworzono coś lepszego od samochodu? Jak dla mnie - pasjonata - nie. Samochód jest częścią naszej historii, bierze udział we wszystkich ważnych zmianach w społeczeństwie. Dlatego największe koncerny starają się tworzyć maszyny godne użytkowania. Bezpieczne, ekologiczne i komfortowe. By jazda samochodem była tylko przyjemnością, zarówno dla kierowcy, jak i innych użytkowników. I ta idea jest wspaniała.Na koniec chciałbym dodać jeszcze reklamę Volkswagena. To w niej występują największe polskie gwiazdy ambasadorzy marki, modele ściśle związane są z ich życiem. Bo samochód to dla każdego coś innego.

Myślę, że ta wędrówka po telewizyjnych spotach zachęci Was do wyrażania własnego zdania. Czym dla Was jest samochód? Nadal kawałkiem złomu na kołach?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jarosławie - co tam WY - to współczesna dama nie wyobraża sobie zycia bez samochodu (najlepiej z kierowcą) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samochód mężczyzna stworzył po to, aby zaimponować kobiecie. Dzisiaj, większość z nas nie wyobraża sobie życia bez tego wynalazku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki to wynalazek naszych czasów? Samochody są nie od dziś i nie od wczoraj.

Jakie równe autostrady masz na myśli? :) Chyba, że te po za granicami kraju to ok.
"Wystarczy kupić, opłacić i zatankować". - i do tego należycie serwisować i dbać.

Dobra przestanę się już czepiać. Romans z samochodem - a właściwie małżeństwo na dobre i na złe - jest dokładnie taki sam, jak nasze związki z... ludźmi. Zaczyna się od dziecięcego zachwytu, przechodzi przez fazę młodzieńczej fascynacji, z czasem powszednieje, by odrodzić się jako żarliwe uczucie.
http://lukaszm.motogrono.pl/2009/04/15/kochane-samochody/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samochód to wspaniały wynalazek niwątpliwie, choć przy polskich drogach to może lepszy by był jakiś poduszkowiec ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.