Facebook Google+ Twitter

Samochód elektryczny Mitsubishi dostarczy energię elektryczną do domu

Mitsubishi Motors zamierza wprowadzić na rynek specjalne urządzenie, które umożliwi samochodowi elektrycznemu i-MiEV zasilenie urządzeń domowych. Energia będzie pobierana z akumulatora i ma starczyć do zasilenia domu przez półtora dnia.

16 kW/h ma zapewnić zasilanie dla przeciętnego gospodarstwa domowego przez półtora dnia. / Fot. Comyu, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mitsubishi_i-MiEV.jpgSamochód Mitsubishi i-MiEV pojawił się na rynku blisko dwa lata temu. Ten miejski samochód elektryczny umożliwiał podładowanie telefonu komórkowego czy laptopa. Nie starczyło mu mocy, aby zasilić urządzenia, które pobierają więcej mocy.

Teraz ma się to zmienić. Wszystko za sprawą urządzenia, nad którym pracuje japoński producent. Dzięki niemu będzie można korzystać z litowo-jonowych akumulatorów auta do zasilania urządzeń domowych takich jak pralka, telewizor czy lodówka. 16 kW/h ma zapewnić zasilanie dla przeciętnego gospodarstwa domowego przez półtora dnia.

Urządzenia ma pojawić się w tym roku - podaje TVN24. To rok wcześniej niż przewidywano. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że po marcowym tsunami w Japonii, wiele osób, które zostały odcięte od prądu, skorzystałyby z takiego mobilnego źródła energii. Koncern zamierza przekazać 80 elektrycznych samochodów samorządom ze zdewastowanych obszarów.

Zobacz także: Prezentacja pierwszego samochodu elektrycznego w Krakowie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Oświecony - idąc za moim tokiem rozumowania, należy robić to co słuszne etycznie lub korzystne, efektywne i opłacalne. A należy robić dużo, bo jak powiedział król Marik: "Miarą człowieka jest siła jego wrogów".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 06.06.2011 14:30

@Mariusz Orłowski
Idąc za pana tokiem myślenia to w ogóle nie warto niczego robić. Wszystko jest wspaniałe i koniec myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle na tym serwisie, promuje się bzdury, które są na dodatek bzdurnie komentowane (nie licząc zdroworozsądkowego komentarza jk). Otóż 1) w Japonii prawie nigdzie prawie nigdy nie ma przerw w dostawie prądu do gospodarstw domowych, 2) tak więc - wbrew temu co pisze autor i komentatorzy - ww pojazd nie jest stworzony przez koncern Mitsubishi do produkcji która ma przynosić dochody koncernowi ze sprzedaży samochodu, tylko jest stworzony dla reklamy koncernu (aby pisano o nim na W24) i dla snobów "ekologicznych" oraz gustujących w nowinkach technicznych, 3) bo jak słusznie zauważył jk, akumulatory samochódu trzeba najpierw załadować, specjalnych stacji załadowczych jest mało, są daleko, trzeba do nich dojechać, co jeszcze na dodatek zwiększa koszty tegoż prądu, tak samo gdy ładuje się samochód z gniazdka elektrycznego cena energii w akumulatorach rośnie, a jak się podłączy samochód aby zasilał dom to jeszcze się jego akumulatory wyczerpią i sam już nigdzie nie pojedzie, 4) do zasilania domów w wypadku braku dostawy prądu z sieci elektrycznej służą liczne inne i tańsze urządzenia, których użycie nie grozi utratą sprawności samochodu, 5) wyniki ankiet dowodzą jedynie, że przy braku prądu w domu, gdyby ktoś posiadał taki samochód, to prawdopodobnie użyłby go do zasilenia w prąd gospodarstwa domowego, a nie dowodzą że chce kupić ten samochód, 6) przekazanie 80 ww samochodów poszkodowanym w kataklizmie, potwierdza jedynie że to tylko reklama koncernu Mitsubishi, a nie wprowadzanie nowego produktu w oczekiwaniu, że jego sprzedaż sama w sobie przyniesie zyski finansowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, ale jak prądu nie ma, a to było uzasadnienie (gdy w Japonii odcięto sieć)
"Z przeprowadzonych ankiet wynika, że po marcowym tsunami w Japonii, wiele osób, które zostały odcięte od prądu, skorzystałyby z takiego mobilnego źródła energii. "

z akumulatora nowej generacji, ot ! Ważne jest źródło energii. Akumulator nim nie jest. Sieć też nie. Tak jak nie jest stacja paliwowa czy z wtyczką do ładowania aku.

Jest nawet olbrzymi projekt. połczenia centralnie wszystkich aku ładowanych solarnie i podłączanych do sieci. oddawałyby prąd gdy na drugiej półkuli jest ciemno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać nie wszyscy rozumieją to co czytają. I trzeba wtedy łopaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do ładowania służą specjalne stacje doładowania samochodów elektrycznych. Zlokalizowane są w obiektach handlowych, ale również w biurowcach, na parkingach. W 2013 r. można się spodziewać 300 takich punktów doładowań w 14 miastach Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
  • jk
  • 05.06.2011 22:26

Ale skąd on zostanie na ładowany?
to akumulator ma sporą pojemność, a do czego go użyję akurat, to moja sprawa.
czy do lodówki czy do jazdy kilkudziesięciu kilometrów.
Chyba że słonce zaświeci przez 4 godziny, na błękitnym niebie, na 40 metrów kolektorów fotovoltanicznych , to załaduję ten akumulator. PRZECIEŻ TA ENERGIA SIę Z NIKąD NIE WEźMIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i do czego jeszcze w przyszłości będzie służył samochód ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.