Facebook Google+ Twitter

Samochód "Froga" niebezpieczny dla innych uczestników ruchu. Biegły wydał opinię

Stan techniczny samochodu, którym Robert N. znany jako "Frog", jeździł po Warszawie w czerwcu 2014 roku, mógł stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tak wynika z opinii biegłego przygotowanej dla Prokuratury Okręgowej w Płocku.

 / Fot. youtube/screenZdaniem biegłego, stan techniczny białego bmw należącego do Roberta N. mógł zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

"Biegły stwierdził zużycie hamulców oraz luzy w układzie jezdnym samochodu. Przy ekstremalnych warunkach eksploatacji pojazdu, jak widać to w nagraniu video zamieszczonym w internecie, kiedy auto porusza się ze znaczną prędkością, gwałtownie hamuje, przyspiesza i zmienia położenia, mogło to stanowić, zdaniem biegłego, zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego" - powiedziała PAP Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej.

Co więcej, pojazd Dariusza N. w ogóle nie powinien być zarejestrowany, bo ma czerwone kierunkowskazy, a zgodnie z polskimi przepisami, powinien mieć żółte - donosi wawalove.pl.

Zobacz także: Frog dostał ponad 100 zarzutów. Cztery warszawskie sądy zajmą się sprawą Roberta N.

Pierwsze nagrania przedstawiające niebezpieczną jazdę Froga pojawiły się w internecie w czerwcu. Widać na nich, że Robert N. jedzie z nadmierną prędkością, wyprzedza na podwójnej ciągłej, nie stosuje się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.