Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1650 miejsce

Samochód gotowy na zimę

Jesień rozpoczęła się już na dobre – na chodnikach leży mnóstwo kolorowych liści, zima zbliża się małymi kroczkami. Zanim jednak nastąpią opady śniegu i mróz warto wiedzieć, jak przygotować auto do zimy. Oto kilka porad.

 / Fot. daevKierowanie pojazdem w trudnych warunkach atmosferycznych nie należy do łatwych, czas więc zadbać o samochód i przyczynić się do polepszenia komfortu jazdy. Oprócz standardowych czynności warto przemyśleć wymianę oleju silnikowego, ponieważ przy dużych mrozach gęstnieje, a co za tym idzie, skrzynia biegów pracuje ciężej.

Jak przygotować samochód do zimy?

KAROSERIA

O karoserię trzeba zadbać szczególnie wtedy, gdy ulice posypywane są solą, ponieważ nie ma ona dobrego wpływu na wygląd auta. Możemy przynajmniej choć trochę zminimalizować ryzyko zniszczenia karoserii poprzez jej regularne mycie, pastowanie i polerowanie. Żeby efekt naszych starań był trwalszy wskazane jest nałożenie pasty polerskiej.

WYCIERACZKI

Zadbaj o to, aby wycieraczki był sprawne w stu procentach – jeśli były wymieniane dawno, to dla bezpieczeństwa zainwestuj w nowe. Jest to podstawowy element samochodu, dzięki któremu mamy lepszą widoczność – nie pozwól, by była ona ograniczona przez nie do końca sprawne wycieraczki.

PŁYN DO SZYB

Zaopatrz się w odpowiedni płyn do spryskiwaczy – na zimę są specjalne, które nie zamarzają. Przy okazji zwrócić uwagę na to, czy prawidłowo funkcjonuje strumień – ma on trafiać na szybę, a nie na dach czy poza pojazd.

AKUMULATOR

Zadbaj o to, żeby akumulator był naładowany – zbyt niski stopień naładowania powoduje problemy z uruchomieniem silnika podczas minusowych temperatur.

OPONY

Słupek rtęci na termometrach utrzymujący się w okolicach 7 stopni sygnalizuje, że czas zmienić opony z letnich na zimowe. Trzeba to zrobić jak najszybciej, ponieważ guma letnich opon twardnieje, co może spowodować wypadek – samochód nie trzyma się już tak dobrze drogi.

HAMULCE

Hamulce w zimę muszą być sprawniejsze, niż kiedykolwiek. Sprawdź zatem ich stan oraz jakość płynu hamulcowego – jeśli zauważysz jakieś odstępstwo od normy, pokaż samochód mechanikowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.