Facebook Google+ Twitter

Samochód napędzany drewnem? Wystawa Moto-Hobby w Kielcach. Galeria

Ciekawostką wystawy MOTO-HOBBY w Kielcach był pojazd napędzany na paliwo wytwarzane z drewna. Czy w dobie kryzysu paliwowego, czeka nas powrót do czasów lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdy samochody były napędzane tego rodzaju paliwem?

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W dobie narastającego kryzysu paliwowego czeka nas powrót do czasów lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdzie samochody były napędzane paliwem wytwarzanym z drewna? Fot. Bartłomiej Kowalewski
W dobie narastającego kryzysu paliwowego czeka nas powrót do czasów lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdzie samochody były napędzane paliwem wytwarzanym z drewna? Fot. Bartłomiej Kowalewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Super pomysł. Ciekawy materiał. Tylko chyba będzie niewielu chętnych. Ale popieram..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że 40 letni uaz 452 nie był tak oblegany przez
http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/hostessy-na-targach-moto-hobby-zobacz-zdjecia-dziewczyn
może jeszcze kiedyś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Aneto bez obawy, nie wrócimy już nigdy do masowej eksploatacji tych urządzeń choćby z prostej przyczyny, ich już nie ma. Dzisiejszy przemysł motoryzacyjny nie jest zainteresowany takimi rozwiązaniami.
W motoryzacji coraz częściej nie ma już pojedynczych części zamiennych, są tylko podzespoły, które wymienia się przy udziale komputera.
Ja zamierzam przystosować któryś z moich pojazdów do tego typu paliwa i wyruszyć w przyszłorocznym rajdzie "ZŁOMBOL 2013.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już widzę, jak cena drewna poszybowałaby natychmiast niebotycznie do góry;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie - jeżeli nadal będziemy pod panowaniem Gazpromu i Putina to niechybnie czeka nas powrót do przeszłości, 50 lat wstecz.

Dzięki technologii pozyskania metanu oraz ropy naftowej ze skał bitumicznych tylko przez ostatnich 5 lat USA stały się z importera, poważnym światowym eksporterem błękitnego paliwa.

Dziś Obama sprzedaje metan po 80-90 $ za 1000m3 , co jest poniżej opłacalności ponieważ razem z metanem wydobywana jest ropa , która pokrywa stratę.

My za sam gaz musimy płacić tylko 550 $ . Po przemnożeniu przez ilości które zmuszeni jesteśmy kupować daje to ok 14 mld $ rocznie strat . Jest to koszt wybudowania elektrowni atomowej , której czas zwrotu wynosi 40 lat !!!

Ale to nie tylko łupki mogły by się stać paliwem dla rozwoju gospodarki.
To przede wszystkim olbrzymie ( największe w UE ) zasoby węgla kamiennego i brunatnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto poczytać bo może niedługo będziemy musieli wrócić do tego rodzaju paliwa. Ciągłe konflikty na tle ropy naftowej pod płaszczykiem religijnym doprowadzą do drastycznej podwyżki cen tego produktu.
http://www.pelet.com.pl/pl/zamiast-benzyny-worek-peletu-czyli-auto-na-pelet.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze w latach 50 w Warszawie jeździły ciężarówki na drewno. Oczywiście tym od równouprawnienia (PZPR) przeszkadzały. Nie musiały się tankować, wzbudzały zazdrość. Zlikwidowano z ulic razem z furmankami. Powracają te pomysły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy materiał. Po obejrzeniu filmu, silnik pracuje na gaz, który powstaje przy spalaniu paliwa stałego (drewna), w tym granulatu ecopellet. Nawet ma dobre osiągi i całkiem dobrze sobie radzi na polnych drogach. W gospodarstwie rolnym taki silnik też zdałby egzamin...tak mi się wydaje...:))) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby uwierzyć że to jest możliwe trzeba obejrzeć ten filmik.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OZax3QPICzs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.