Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9269 miejsce

Samochód pancerny "Kubuś" znowu jeździ. To legendarny pojazd z powstania warszawskiego (wideo)

Samochód pancerny "Kubuś" został uruchomiony. To legendarny pojazd z powstania warszawskiego, który powstał w ciągu 13 dni sierpnia 1944 r. na Powiślu. Powstańcy wykorzystali do jego budowy podwozie Chevroleta 157.

 / Fot. (aip)Samochód pancerny "Kubuś" to jeden z symboli powstania warszawskiego, który od wielu lat stał unieruchomiony w Muzeum Wojska Polskiego. Wystarczył jednak miesiąc, żeby tchnąć życie w legendarny pojazd. Będzie on jedną z atrakcji nowego sezonu programu "Retroreanimacja", produkcji stacji Discovery - pomysłodawcy i sponsora renowacji.

W środę, 2 września, na kampusie centralnym Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentowano odnowionego i sprawnego "Kubusia". Data i miejsce nie były przypadkowe. Dokładnie w tym samym miejscu, 71 lat temu, powstańcy podjęli się natarcia na uniwersytet zajęty wtedy przez Niemców. - "Kubuś", jako wóz pancerny, stanowił poważną siłę ognia w tamtym starciu - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP) Andrzej Tułowiecki, rzecznik Muzeum Wojska Polskiego, w którym na co dzień można obejrzeć pojazd.

AIP/Agencja Informacyjna Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.