Facebook Google+ Twitter

Samochodowe dzieła sztuki prezentują się w Paryżu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 22:44

W Paryżu, pod hasłem "Samochody jako dzieła sztuki", rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Samochodowy. W dniu otwarcia imprezy zostały przyznane nagrody dla najpiękniejszych aut minionego roku.

Międzynarodowy Festiwal Samochodowy odbywa się na dziedzińcu Pałacu Inwalidów. W specjalnie na ten cel zbudowanej hali można obejrzeć najpiękniejsze i najbardziej zadziwiające prototypy samochodów.

Większość z nich to tak zwane concept cars, które nigdy nie były produkowane seryjnie. Odznaczają się za to urodą i futurystyczną formą. Oglądając wystawione w Paryżu prototypy można dojść do wniosku, że w najbliższych latach modne będą pojazdy o ostrej, niemal drapieżnej, linii.

Paryski festiwal interesuje się jednak nie tylko prototypami, ale również samochodami produkowanymi seryjnie. Podczas otwarcia imprezy zostały przyznane nagrody dla najbardziej urodziwych pojazdów. Nagrodę za najpiękniejszy samochód roku otrzymał włoski producent, natomiast za najpiękniejsze wnętrze doceniono konstruktora francuskiego.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.