Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16468 miejsce

Samochody autonomiczne będą oparte na sztucznej inteligencji. Jakie wyzwania stoją przed konstruktorami? (wideo)

Pojazdy autonomiczne są przyszłością motoryzacji. W ich tworzeniu biorą również polscy naukowcy. Profesor Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej opowiedział o wyzwaniach, jakie stoją przed inżynierami.

 / Fot. CC0 Public domainPojazdy autonomiczne wydają się być nieuniknioną przyszłością. Inżynierowie i projektanci starają się znaleźć najbardziej wydajne i najbezpieczniejsze rozwiązania technologiczne dla samoprowadzących się pojazdów. - Samochody autonomiczne będą autami budowanymi na bazie pojazdów elektrycznych, więc wszelkie problemy dotyczące samochodów elektrycznych to jednocześnie te problemy, które trzeba rozwiązać przed wprowadzeniem pojazdów autonomicznych - powiedział prof. Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej.


- Politechnika Warszawska będzie robiła samochód autonomiczny o zastosowaniu lokalnym na terenach zamkniętych np. miasteczkach akademickich. Plan jest także, żeby zrobić samochód autonomiczny na Piotrkowską. Takie przemieszczało, które będzie taką atrakcją na mini Expo w Łodzi - zdradził prof. Włodzimierz Choromański z Politechniki Warszawskiej.

Agencja TVN/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Daleka droga, ale miło, ze coś sie na ten temat już dziś myśli. Samochody jak na razie w Warszawie możemy wynająć na przykład w ramach car sharingu, czyli całkowicie bez obsługowy od firmy Panek, wystarczy nam aplikacja na smartfona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.