Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30638 miejsce

Samochody, którymi jeździł Jan Paweł II, są już w Krakowie

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-12-20 15:14

Pięć samochodów, z których w czasie swojego pontyfikatu korzystał Papież Polak, podarował krakowskiemu centrum Jana Pawła II Benedykt XVI. Są to dwa bmw, terenowa toyota, lancia używana przez Ojca Świętego w letniej rezydencji w Castel Gandolfo i chrysler, którym jeździł m.in. na wyprawy w góry.

fot. Adam Wojnar- Na granicy austriacko-czeskiej celnicy pytali nas, co to za samochody. Byli bardzo wzruszeni, gdy dowiedzieli się, że to auta papieskie - mówi ks. Jan Kabziński, prezes Zarządu Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się".
- Prowadząc ten samochód, czułem, jakbym siedział obok Ojca Św. I na pewno on tam był, bo przecież wszyscy wierzymy w świętych obcowanie - mówi ks. Kabziński. Nie wie jeszcze, co dokładnie Centrum zrobi z autami. - Chcielibyśmy, żeby jedno z nich trafiło do zbiorów powstającego w Łagiewnikach Centrum Jana Pawła II. Żeby pielgrzymi mogli zobaczyć, dotknąć, bo dla nas, Polaków, to trochę taka relikwia po Janie Pawle - mówi ks. Kabziński. Pozostałe auta Centrum chciałoby wylicytować lub wypożyczyć. Ostatnie z aut przyjechało w poniedziałek. Są zaparkowane w garażach, dla bezpieczeństwa w różnych miejscach Krakowa. Razem z samochodami przyjechały do Krakowa dwa meleksy, polski i amerykański, którymi jeździł Ojciec Św. Jeden będzie wystawiony do oglądania, a drugi będzie woził pielgrzymów z Centrum do sanktuarium w Łagiewnikach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.