Facebook Google+ Twitter

Samochody z automatycznym pilotem przyszłością motoryzacji? Zobacz, jak radzi sobie Audi (wideo)

2 radary, kamera, skanery laserowe z przodu i z tyłu - tak wyposażane jest Audi A7 z automatycznym pilotem. Co prawda Volkswagen nie zamierza sprzedawać w pełni zautomatyzowanych samochodów przynajmniej do 2022 roku, ale technologia jest już gotowa.

 / Fot. materiały prasowe- Z przodu mamy dwa radary oraz monokamerę. Są dwa skanery laserowe - jeden z przodu, drugi z tyłu. Radar znajduje się też na każdym rogu auta. To wystarczy, by samochód "widział" 360 stopni wokół niego - wyjaśnia Bernd Rossler z pionu automatycznych samochodów firmy.

Dziennikarz Bloomberga miał okazję przetestować produkowany przez koncern Volkswagen samochód koncepcyjny Audi A7 z automatycznym pilotem. - W dyskusji o samo prowadzących się samochodach wiele miejsca poświęca się bezpieczeństwu. Coś w tym jest - prowadzę bez użycia rąk, a to nie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ale jest też argument wydajności. Chodzi o czas zaoszczędzony podczas porannego przemieszczania się. Przeciętny amerykański pracownik przemieszcza się przez 28 minut dziennie. Średnia w krajach OECD to 38 minut. A można by zająć się w tym czasie poranną toaletą czy innymi zadaniami - ocenia Hans Nichols.

Czytaj także: Rozszerzenie do przeglądarki Chrome ostrzeże nas przed stronami podszywającymi się pod GoogleBloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.