Facebook Google+ Twitter

Samolot MH17 został zestrzelony przez rosyjski system BUK, twierdzą śledczy (wideo)

Komisja zaprezentowała wyniki międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu MH17. Do katastrofy doszło 17 lipca 2014 r.

 / Fot. STORYFUL/x-newsMiędzynarodowe dochodzenie nie pozostawiło wątpliwości w sprawie katastrofy malezyjskiego boeinga nad Donbasem. Śledczy ustalili, że samolot został strącony przy użyciu pocisku systemu BUK. Pojazd z wyrzutnią przyjechał z Rosji, a po wystrzeleniu jednej rakiety opuścił Ukrainę.

Do ustalenia trajektorii jego lotu wykonano szereg eksperymentów, m.in. detonacji głowicy bojowej przy ścianie z aluminiowych paneli, symulujących kadłub samolotu.

Nie udało się ustalić, czy żołnierze odpalili rakietę na rozkaz, czy działali samodzielnie. Śledczy oświadczyli też, że nie będą komentować ewentualnego udziału Rosji w katastrofie.

To pierwsze wyniki międzynarodowego dochodzenia prowadzonego przez holenderską prokuraturę z udziałem śledczych z Malezji, Belgii, Australii i Ukrainy. Samolot pasażerski Malaysia Airlines został zestrzelony w lipcu 2014 roku nad terytorium wschodniej Ukrainy, kontrolowanym przez separatystów. Nikt z pasażerów ani załogi nie przeżył katastrofy. Zginęło 298 osób.

STORYFUL/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.