Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29572 miejsce

Samolot rozbił się przy lądowaniu, piloci ocaleli

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-04-14 20:36

Ultralekki samolot Eurostar 97, zarejestrowany w Czechach (OK-HUR 23) rozbił się podczas podejścia do lądowania na lotnisku w Kazimierzy Małej, w Świętokrzyskiem. O wypadku pisze dla Wiadomości24.pl Janusz Grzywa.

Ten samolot rozbił się podczas podejścia do lądowania.Podczas podejścia do lądowania samolot zahaczył wspornikiem pod ogonem o linię średniego napięcia, natychmiast obrócił się na plecy i runął na ziemię. Lecący za nimi piloci z Krakowa tuż przed katastrofą ostrzegali przed linią wysokiego napięcia, niestety było już za późno. Eurostar oraz towarzyszące mu dwa inne samoloty wystartowały z lotniska Pobiednik Wielki kierując się na pobliskie lądowisko w Kazimierzy Małej ok. 50 km na północny wschód od Krakowa.

Jak sami opowiadają było im trudno skupić się widząc katastrofę z powietrza i poprawnie wylądować, jeszcze nie wiedzieli czy koledzy ze Śląska żyją... Na szczęście, mimo licznych złamań, byli przytomni. Pilot Eurostara twierdził, że nie widział linii energetycznej.

Linie wysokiego napięcia z szarymi, lub co gorsza, zielonymi słupami są pułapką dla pilotów i w zeszłym roku pisałem w Przeglądzie Lotniczym o lądowisku w Tarnowie, gdzie "druty" są także zbyt blisko. W cywilizowanych krajach maszty malowane są na biało-czerwony kolor a linie obok lądowisk zaopatruje się w kolorowe kule ostrzegawcze. Dlaczego nie w Polsce? Najważniejsze, że piloci przeżyli katastrofę i znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu. Oby szybko wrócili do zdrowia!

Janusz Grzywa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.