Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2528 miejsce

Samolot Ryanair zostawił na Lotnisku Chopina 20 pasażerów. Odleciał przed czasem?

Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie, poinformował, że samolot firmy Ryanair, który miał odlecieć do Manchesteru o godz. 11.30, już o 10.50 zamknął bramkę i pomimo braku tzw. okienka startowego, oderwał się od ziemi. 20 pasażerów nie dostało się na jego pokład.

 / Fot. Adrian PingstoneJak informuje gazeta.pl, 8 stycznia irlandzki przewoźnik złożył w biurze Lotniska Chopina wymagany plan lotu, w którym podał zmienioną godzinę startu - 11.10. Grzegorz Hlebowicz, rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, stwierdził, że samolot wystartował o godz. 11.20, nie było zatem zagrożenia dla pasażerów, a start odbył się zgodnie z procedurami. Na razie nie wiadomo jaki los czeka pasażerów, którzy razem z bagażami zostali na lotnisku. Przewoźnik podobno nie poczuwa się do winy, całą winą obarczając Lotnisko Chopina.

Autor przeżył już podobną przygodę kilka lat temu, na lotnisku we Frankfurcie, gdy Lufthansa zamknęła mu bramkę przed nosem. Kilkanaście minut przed planowanym startem. Na następny, przebukowany lot, musiałem czekać kilka godzin.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A tu taka prozaiczna przyczyna była ("oszczędzanie na wysokich kosztach postoju na płycie naszego Okęcia")
każda minuta się liczyła, a na kartach pokładowych (z Modlina) była godzina startu 11:00...
następnym razem to trzeba by komunikat nadać "biegiem do bramki bo Ryanair grzeje silnik, a ma ograniczony zapas paliwa...i za chwilę to już by nie starczyło na przelot do celu..." Pozdrawiam oszczędną linię!!! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Ryanairem miałam przygodę na lotnisku w Londynie. W listopadzie, wracając wieczorową porą do Łodzi, zamknięto mi bramkę 15 minut przed odlotem. Spędziłam noc w Stansted czekając na następny lot. Niestety, spadło 5 cm śniegu i wszystkie poranne loty zostały odwołane. Wraz z 3-ma tysiącami pasażerów czekałam na przebukowanie biletu na ...kolejny dzień. Ryanair oszczędza- pasażer traci nie tylko czas i pieniądze. Bilet w takiej sytuacji to tylko część kosztów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pasażerom przewoźnik zaoferował bilety na dzisiejsze loty do Londynu - część z nich się na to zdecydowała, a pozostali kupili bilety do Manchesteru u innych przewoźników. Podobno loty z lotniska w Modlinie były właśnie o 11:00 a chodziło o jak najkrótszy postój samolotu na płycie lotniska Okęcie, który jest płatny... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.