Facebook Google+ Twitter

Samolot TU-154 rozbił się 2 km przed lotniskiem w Smoleńsku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-10 20:00

W katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz ponad 90 innych osób, które leciały na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Do tragedii doszło o godz. 8.56. Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Rosji oświadczyło, że samolot rozbił się w odległości 300-400 metrów od pasa startowego lotniska. Agencja ITAR-TASS, która powołuje się na naocznego świadka oświadczyła, że w wyniku silnego uderzenia oderwał się ogon samolotu. Samolot TU-154 rozpadł się na dwie części, jedna od drugiej leży w odległości około 800 metrów.

Odnaleziono już czarne skrzynki, jeszcze dzisiaj ma rozpocząć się analiza informacji w nich zawartych. Według wstępnego raportu samolot, którym leciała para prezydencka, rozbił się podczas drugiego podejścia do lądowania, w trakcie tego manewru była duża mgła. Z analizy trajektorii lotu wynika, że samolot miał bardzo duże odchylenie od kursu, około 150 metrów od pasa startowego.

Rosyjski minister ds. nadzwyczajnych Siergiej Szojgu powiedział, że ciała ofiar katastrofy będą wydobywane z samolotu i składane do trumien na lotnisku w Smoleńsku, skąd zostaną przetransportowane do Moskwy. Wiemy, że już w niedzielę dokonywana będzie identyfikacja ciał.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i strona rosyjska pracuje nad tym, aby rodziny ofiar mogły dostać się do Moskwy na identyfikację ciał.

Źródło: Polska Agencja Prasowa, serwis Gazeta.pl
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.