Facebook Google+ Twitter

Samolot zamiast w Łodzi wylądował w Poznaniu

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-28 09:42

Chwile grozy przeżyło w sobotę 183 pasażerów boeinga 737 irlandzkich linii Ryanair, podróżujących z Londynu do Łodzi. Podczas lotu dowiedzieli się, że maszyna nie wyląduje w Łodzi, tylko w Poznaniu.

fot. Dziennik Łódzki Z powodu awarii systemu łączności na łódzkim lotnisku kontrolerzy lotu nie mogli nawiązać połączenia z pilotem, który zdecydował o zmianie miejsca lądowania.

Maszyna miała wylądować w Łodzi o godz. 14.55, na płycie poznańskiego lotniska stanęła trzynaście minut później. - Na szczęście kontrolerom lotu udało się szybko porozumieć - poinformował nas dyżurny Portu Lotniczego Poznań - Ławica.

Pasażerowie dotarli do Łodzi sześcioma autokarami dopiero po godz. 20. Na łódzkim lotnisku panowało duże zamieszanie. Czekali tu krewni i znajomi wracających z Londynu, a także 180 osób, które miały odlecieć do stolicy Wielkiej Brytanii o 15.20. Z powodu awarii lot został odwołany. 74 pasażerów przebukowało bilety na inny termin, pozostali postanowili odebrać pieniądze.

Awarii uległy urządzenia radiostacji, które są własnością Agencji Ruchu Lotniczego. Izabela Trojanowska z ARL i Katarzyna Krasnodębska, rzecznik Urzędu Lotnictwa Cywilnego, nie chciały udzielić informacji o przyczynach.

Usuwanie usterki trwało około trzech godzin. Samolot Ryanair z Dublina bez przeszkód wylądował w Łodzi o 18.25, a do Irlandii odleciał planowo o 22.30.

To nie pierwsza awaria na łódzkim lotnisku. 16 lutego kołujący przed startem do Londynu boeing Ryanaira został zawrócony, bo pilot zauważył usterkę. Odlot opóźnił się o sześć godzin. 28 lutego samolot do Nottingham "ginął" z radarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.